Zimowe przygotowania do jazdy rowerem latem

Dla fanów jazdy rowerowej zima jest jednym z najmniej wyczekiwanych okresów w roku. Mróz często nie pozwala na dłuższe treningi lub nie są one wcale możliwe przez nieprzejezdne drogi i ścieżki rowerowe. Czasami najlepszym rozwiązaniem jest poddanie swojego roweru zabiegom konserwującym i bezpieczne schowanie go w oczekiwaniu cieplejszych miesięcy. Nie musi się to jednak wiązać z całkowitą rezygnacją z jazdy. Wystarczy zaopatrzyć się w rower stacjonarny, dzięki któremu w zimne dni można przeprowadzać treningi w domowym zaciszu.

Ćwiczenia na rowerze stacjonarnym

rowerek treningowyO ile jeszcze kilkanaście lat temu niektóre osoby zajmujące się amatorską jazdą rowerową mogły nie być przekonane do stacjonarnych maszyn, tak dzięki zmieniającej się technologii zazwyczaj ich obawy są teraz bezzasadne. Domowe rowery treningowe stały się bowiem także urządzeniami chętnie wykorzystywanymi przez profesjonalistów, którzy szukają uzupełnienia i urozmaicenia treningów. Coraz chętniej są więc wybierane również przez tych, którzy zwyczajnie nie wyobrażają sobie kilku miesięcy bez jazdy. Ich konstrukcja jest bardzo zbliżona do tradycyjnych rowerów, można w nich regulować wysokość siodełka i nachylenie kierownicy. Wbudowane systemy pomiaru tętna, tempa i odległości dają też możliwość ciągłego monitorowania wyników. Jest to więc idealne narzędzie, aby zmotywować się do intensywniejszych ćwiczeń. Systemy te sprawdzają się też bardzo dobrze w przypadku osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Ponadto rowery stacjonarne gwarantują możliwość przeprowadzenia treningu o różnym natężeniu. Regulowane obciążenie pozwala na symulację jazdy po szosie lub w terenie pełnym wzniesień. Użytkownikom nie grozi więc nuda, ponieważ łatwo wprowadzić element urozmaicający jazdę w dowolnym momencie. Dużym plusem jest także to, że nie trzeba wychodzić z domu. Dzięki temu można trenować nawet podczas oglądania ulubionego filmu lub serialu. Utrata koncentracji nie grozi też niebezpiecznym wypadkiem czy spadnięciem z siodełka.

Rowery stacjonarne są doskonałymi urządzeniami dla osób, które kochają jazdę na zwykłych dwukołowcach. W zimne miesiące jest ona bardzo utrudniona lub niemożliwa, jednak używając maszyny stacjonarnej, nie trzeba martwić się o brak ruchu. Współcześnie produkowane rowery domowe pozwalają na realistyczną symulację obciążeń podczas jazdy po terenie różnego typu. Można więc przeprowadzać ćwiczenia, które będą tak samo intensywne, jak te podczas jazdy na świeżym powietrzu. Dodatkową zaletą jest to, że można odbyć trening podczas oglądania ulubionych filmów, nie wychodząc z własnego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.