Zastosowanie rur kwasoodpornych

Rury kwasoodporne służą do transportu paliwa i pompowania agresywnych chemikaliów. Ich ściany, wykonane ze stali nierdzewnej w technologii bezszwowej, wytrzymują działanie kwasów i innych chemicznie aktywnych substancji. Produkty rurowe są wytwarzane przez deformację metalu na specjalnym młynie , zgodnie z wymaganiami norm. Właściwości fizyczne tworzyw termoplastycznych do zastosowań przemysłowych są mocno niedoceniane, ale z każdym rokiem istnieje tendencja do ich częstszego stosowania w wielu różnych gałęziach przemysłu.

Co kształtuje cenę rur kwasoodpornych?

specjalne rury kwasoodporneRury kwasoodporne znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle chemicznym, metalurgicznym, energetycznym i spożywczym, w zakresie uzdatniania wody, transportu środków chemicznych i wody. W Polsce sprzedaje się rury ze stali nierdzewnej kwasoodpornej po najniższych cenach w bogatym asortymencie. Dostarczane są w postaci odcinków o określonej długości, a w razie potrzeby producent może przyciąć je na wymiar i sprzedać na sztuki. Koszt rury ze stali nierdzewnej kwasoodpornej zależy od jej jakości, metody produkcji i stopnia skomplikowania, metody obróbki, wagi i wielkości. Również koszt ustalany jest na podstawie wielkości sprzedaży, nawet niewielka sprzedaż hurtowa jest znacznie tańsza niż detaliczna. Na kształtowanie się ostatecznej ceny za dostawę rur nierdzewnych wpływ ma również region dostawy, warunki dostawy, opcje pakowania towarów, a także sezonowy popyt i wahania kursów walut. Specjalne rury kwasoodporne dzielą się na kilka produktów w zależności od zastosowania. Mamy rury okrągłe lub rurowe i są to standardowe produkty stosowane wszędzie – w dziedzinie budownictwa i usług komunalnych, przemysłu naftowego i gazowego do układania sieci inżynieryjnych i komunikacji. Rury ze stali nierdzewnej mogą być bezszwowe lub spawane. W zależności od różnicy między średnicą zewnętrzną a wewnętrzną można kupić produkty cienkościenne i grubościenne. Wyroby cienkościenne ogólnego przeznaczenia produkowane są metodą spawaną.

Rury bez szwu ze stali nierdzewnej produkowane są w wysokich temperaturach poprzez walcowanie metalu. W zależności od temperatury samej rury podczas procesu technologicznego rozróżnia się produkty odkształcane na gorąco i walcowane na zimno. Metodę gorącowalcowaną stosuje się do produkcji materiału cienkościennego o mierzonej długości do siedmiu metrów oraz blach grubościennych. Stale kwasoodporne to stopy chromowo-niklowe. Odporność na kwasy uzyskuje się przez dodawanie określonych stopów metali.