Zastosowania dla wełny lamela

Zadbanie o właściwą izolacje termiczną budynków jest niezmiernie istotne. Pozwoli bowiem na ograniczenie kosztów przeznaczonych na ogrzewanie budynku, jak również obniżanie w nich temperatury latem. Nowoczesne materiały izolacyjne są w stanie znacznie skuteczniej ograniczyć starty ciepła dzięki swojej unikalnej konstrukcji.

Zalety wełny mineralnej lamela

wełna lamelaJednych z ważniejszych zadań podejmowanych zaraz po wybudowaniu budynków jest jego ocieplenie. Jest to niezmiernie ważne, gdyż sprawi, że eksploatacja nowo wybudowanego budynku będzie znacznie bardziej komfortowa. Dodatkowo, koszty eksploatowania danego budynku mogą być znacznie mniejsze. Niestety, tradycyjne materiały izolacyjne, takie jak styropian, nie są rozwiązaniem zbyt skutecznym. Wynika to z tego, że takie materiały cechują się zbyt duża sztywnością, przez co nie przylegają zbyt ściśle do ścian budynku. To z kolei może spowodować bardzo duże straty ciepła oraz wzrost wydatków które trzeba było przeznaczyć na utrzymanie danego budynku. Na szczęście ciągle powstają nowoczesne materiały izolacyjne, takie jak na przykład wełna lamela, która jest nowoczesnym rodzajem wełny mineralnej, zazwyczaj sprzedawanej w formie bardzo wygodnych do montażu mat. Warto tutaj dodać, że maty z wełny lamela mogą być nie tylko używane do ocieplania budynków, ale również do ocieplania i izolacji elementów instalacji produkcyjnych i przemysłowych. Główną i podstawową zaleta wełny lamela jest fakt, że jej unikalna konstrukcja nadaje jej bardzo wysoki poziom elastyczności. Dzięki temu, ten rodzaj wełny bardzo dobrze dopasowuje się do wszelkich krzywizn oraz nierówności zarówno ścian, jak i elementów instalacji. To z klei sprawia, że skuteczność wełny lamela w zatrzymywaniu ciepła jest niemal trzykrotnie większa niż w przypadku wełny skalnej czy tez styropianu, które takich właściwości nie posiadają. Ta sprężystość i elastyczność wełny lamela jest możliwa dzięki dwóch jej cechom. Pierwsza to fakt, że włókna tej wełny są ułożone prostopadle do okładziny, dzięki czemu cała wełna jest znacznie bardziej sprężysta. Po drugie, jedną z warstw wełny lamela stanowi aluminium, które nie tylko skutecznie odbija ciepło, ale jest materiałem elastycznym, co przenosi się również na całą wełnę.

Nowoczesne materiały izolacyjne bardzo mocno różnią się od tych, które stosowano kiedyś. Przede wszystkim są one znacznie bardziej elastyczne, przez co mogą skuteczniej pełnić swoje funkcje ochronne. Takich materiałów można używać nie tylko do izolacji budynków, ale i elementów instalacji.