Wysokojakościowe nity ze stali

 

W coraz większej ilości przedsiębiorstw produkcyjnych oraz przemysłowych, swoje zastosowanie znajdują specjalne nitownice, umożliwiające wykonanie procesu nitowania, którego wymagają różnego rodzaju części metalowe oraz stalowe, produkowane oraz konstruowane w danym przedsiębiorstwie. Zarówno piece gazowe, węglowe, a także olejowe, wymagają wykonania spawania, niemniej jednak tylko i wyłącznie na poszczególnych łączeniach, na pozostałych natomiast można wykonać znacznie bardziej ekonomiczny proces nitowania.

Nitonakrętki ze stali do mocowania

nitonakrętki staloweNitowanie różnego rodzaju części metalowych polega na zastosowaniu specjalnej nitownicy, jak również nitonakrętki, z użyciem której, zostają łączone ze sobą części metalowe oraz stalowe. Nitonakrętki stalowe charakteryzują się wysokim poziomem trwałości, dlatego też po ich zastosowaniu, producent daje gwarancję wytrzymałości mocowań na okres kilku lat. Ponadto, są one odpowiednio uodpornione i zaimpregnowane podczas procesu produkcji, przed powstawaniem korozji wynikających z niesprzyjających warunków otoczenia, które mogą się pojawić w danej przestrzeni, w której maszyna z zastosowanymi nitami może znaleźć swoje zastosowanie. Nitownice, wraz z zestawem odpowiednich nitonakrętek możemy nabyć w każdym markecie budowlanym, jak również w sklepach z asortymentem narzędziowym. Takiego rodzaju systemy znajdą swoje zastosowanie nie tylko w przedsiębiorstwach przemysłowych, niemniej jednak w przemyśle ciężkim są one wykorzystywane najczęściej, ze względu na nieustannie trwający proces produkcji oraz przystosowywania materiałów stalowych i metalowych do realizacji dalszych celów produkcyjnych. Nitonakrętki znajdą także zastosowanie w branży budowlanej wśród fachowców wykonujących proces budowy oraz remontu nieruchomości mieszkalnych i użytkowych, oraz w serwisach samochodowych, gdzie mechanicy realizują proces naprawy i renowacji części samochodowych, jak również podzespołów silnikowych zastosowanych w pojazdach mechanicznych.

Ze względu na to, że nitonakrętki charakteryzują się naprawdę wysokim poziomem utrzymania złączonych ze sobą części, mogą one zostać wykorzystane do wielu celów produkcyjnych, a także do renowacji niektórych części metalowych i stalowych. Dlatego też możemy napotkać zastosowane nity na obudowie pieca gazowego, czy też obudowie maszyny przemysłowej. Niemniej jednak nity znajdują się także w wielu urządzeniach i maszynach codziennego użytku, lecz są one zastosowane wewnątrz tych systemów, co nie jest widoczne przy codziennym korzystaniu z urządzeń.