Wyjątkowe cegły w starym stylu

Wiele osób lubi urządzać swoje wnętrze samodzielnie i aby udekorować swój dom bądź mieszkanie wykorzystuje do tego cegły w starym stylu, które wspaniale komponują się szczególnie ze stylem loftowskim. Biała czy szara bądź klasyczna czerwona cegła na ścianę to w obecnie bardzo popularny trend. Z jakimi stylami aranżacji wnętrz sprawdza się najlepiej?

Cegły w różnych kombinacjach

cegły stareCzerwona cegła na ścianę to właściwie jeden z  podstawowych elementów stylu industrialnego. Obok surowego betonu, metalu, szkła i drewna, jest to najbardziej rozpoznawalny atrybut loftów i wnętrz nawiązujących wyglądem do starych fabryk. Z kolei cegły stare świetnie komponują się ze skandynawską prostotą. Istotą tego stylu są  stonowane połączenia, drewniane meble w kolorach natury, barwne dodatki i jasne, najczęściej białe ściany. Skandynawskie wnętrza nigdy nie są ciemne, dlatego pięknie wyglądają również otaczające je białe cegły. Jeżeli chodzi o styl skandynawski to dominuje w nim światło i lekkość. A gdzie sprawdzi się czerwona cegła?  W  dużych pomieszczeniach czerwona cegła może pokryć całą ścianę, dzięki temu będzie łatwiej wyeksponować meble,, czy też różne dekoracje. W pomieszczeniu mniejszych rozmiarów wystarczy niewielka powierzchnia ściany z takimi cegłami , jeżeli chcemy nadać mu industrialny charakter. Ze względu na to, że cegła na ścianę dostępna jest w wielu kolorach, bez trudu znajdziemy taką, która dopełni aranżacji w wybranym przez nas pomieszczeniu. Białe cegła z kolei świetnie wpisuje się w nowoczesny trend. Co więcej, tego typu materiał śmiało możemy zastosować w kuchni, zachowując przy tym najwyższą higienę. Z kolei nowoczesna cegła dekoracyjna w salonie sprawdzi się zarówno w towarzystwie drewnianej podłogi, jak i terakotą. Świetnym rozwiązaniem jest podłoga z deskami drewnianymi, które ułożone są w jodełkę,  wraz z cegłą ozdobną tworzy mocny duet. Zaletą cegły w starym stylu jest to, że tego typu cegła pasuje świetnie do większości pomieszczeń i pięknie współgra z innymi dekoracjami, nadając im wyjątkowy charakter i klimat.

Patrząc na kolory ścian w salonie, mamy do wyboru cegłę jasną, szarą lub czerwoną. Najbezpieczniejszym wyborem będzie zastosowanie białej cegły dekoracyjnej. Dlaczego? Dlatego, że taka cegła jest ponadczasowa i bardzo praktyczna, wpisuje się świetnie w różne rodzaje stylów. Styl klasyczny, czy nowoczesny. Dla białej cegły to nie problem. Wnętrza ze ścianą wyłożoną białą cegłą wydają się bardziej przestronne i o wiele jaśniejsze.