Wszystko, co należy wiedzieć o botoxie

Z wiekiem u niemal każdej osoby, bez względu na płeć, pojawiają się oznaki starzenia się skóry. Wiele osób decyduje się na stosowanie kremów spowalniających ten proces, ale są także i tacy, którzy stawiają na bardziej skuteczne metody. Mowa tu o rozmaitych zabiegach wykonywanych w salonach kosmetycznych. Jednym z wyżej wspomnianych jest botoks Na czym polega tego typu zabieg i czy w ogóle jest skuteczny? Odpowiedź na powyższe pytanie udzielono w dalszej części tekstu.

Botox – informacje

botox ŁódźToksyna botulinowa, nazywana potocznie botox Łódź jest to jad kiełbasiany, który wstrzykuje się pod skórę w celu wygładzenia zmarszczek. Najczęściej stosuje się go na zmarszczki mimiczne, jednak ostatnimi czasy coraz częściej wykonuje się zabiegi z jego zastosowaniem na szyję oraz dekolt. Jak zatem działa botox? Otóż powoduje on zablokowanie przewodzenia impulsów nerwowych. W związku z tym faktem, kiedy wstrzyknie się go w okolice zmarszczki, wywołuje on paraliż mięśni, które utraciły właśnie w tym miejscu zdolność do kurczenia się. Dzięki temu skóra przestaje ulegać marszczeniu się, następuje jej rozluźnienie, co blokuje pogłębianie się zmarszczek. To co istotne to fakt, że tylko wybrane fragmenty skóry zostają unieruchomione, a co za tym idzie pozostałe mięśnie mogą działać normalnie przez co twarz wygląda w stu procentach naturalnie. Zabieg powinien być wykonywany w dni wolne od pracy, ponieważ po wstrzyknięciu botoksu może pojawić się opuchlizna, a nawet dojść do powstania siniaka. Oczywiście znikają one stosunkowo szybko, nie mniej warto posiadać takie informacje przed poddaniem się zabiegowi. Kolejna ważna kwestia to czas oczekiwania na efekty wyżej wspomnianego oraz czas ich utrzymywania się. W przypadku tych pierwszych, to są one widoczne po około 4 dobach od wstrzyknięcia toksyny bitulinowej, a można się nimi cieszyć do 6 miesięcy. Następnie zabieg należy powtórzyć. Jakie zmarszczki można w ten sposób usunąć? Odpowiedź brzmi – „kurze łapki”, „lwią zmarszczkę”, zmarszczki na czole, nosie, pod oczami oraz wokół ust. Dzięki niemu można podnieść brwi oraz czubek nosa, a także pozbyć się efektów kwadratowej twarzy.

Podsumowując – botoks to skuteczna forma walki ze zmarszczkami. Może być stosowany zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Należy pamiętać jednak o tym, aby do wykonania zabiegu wybrać salon kosmetyczny, który posiada dobrą renomę. Zabieg nie jest niebezpieczny, jednak warto, aby wykonywał go prawdziwy specjalista. Dzięki temu efekt będzie dokładnie taki, jak powinien.