Wiata garażowa wykonana z drewna

 

Czasami bywa tak, że wybieramy projekt domu, który nie posiada od razu garażu. Może być też tak, że wprowadziliśmy się do takiego, który jest pozbawiony tego pomieszczenia. Często wielu ludzi robi to z powodów finansowych. Alternatywą do tego zbudowanego z betonu komórkowego jest wolnostojąca wiata na samochód. Może ona stać bezpośrednio koło budynku lub być nieco od niego oddalona.

Zastosowanie wiaty garażowej z drewna

wiata drewniana na samochódWiaty garażowe pełnią jedną i najważniejszą funkcję. Skutecznie chronią nasz samochód przed różnymi czynnikami atmosferycznymi. Doskonale zabezpiecza przed deszczem lub  śniegiem minimalizując tym samym powstawanie na naszym samochodzie korozji. Również świetnie chronią przed intensywnymi promieniami słonecznymi. W lato wnętrze samochodu, który znajduje się pod wiatą nie będzie nadmiernie nagrzane. Można ją również praktycznie rozbudować i wtedy może być doskonałym miejscem do przechowywania drewna opałowego, miejscem gdzie postawimy nasze rowery, albo gdzie będziemy składować meble ogrodowe. Najczęściej wybieranym materiałem na konstrukcje takiej wiaty jest drewno. Jest ono tanim materiałem, który świetnie sprawdza się do tego zadania. Wiata drewniana na samochód bardzo dobrze wpasuje się w krajobraz domu i zielonego ogrodu. Najczęściej wybiera się drewno lite, które pochodzi od iglastego gatunku drzewa. Najbardziej polecane jest drewno sosnowe lub świerkowe, ponieważ są one odporne na warunki atmosferyczne i charakteryzują się wysoką trwałością. Dzięki dobrze zastosowanej impregnacji nasza wiata stanie się bardzo odporna na wilgoć. Dzięki dużemu wyborowi kolorów takich specjalnych impregnatów możemy łatwo dopasować ją do reszty konstrukcji, które znajdują się na naszej działce. Wielu producentów jest w stanie zaproponować gotowe segmenty takiej wiaty, które są już odpowiednio zabezpieczone i pomalowane na kolor, który wybrał klient. Zazwyczaj proponuje również szybki montaż przez ekipę, która dowozi taką wiatę na naszą działkę. Drewno jest takim materiałem, że równie dobrze możemy ją zbudować od podstaw o własnych siłach. Przed budową dobrze jest również zaplanować podłoże. Musi być ono na tyle wytrzymałe, aby nie uszkodziło się pod wpływem ciężaru samochodu.

Wiata garażowa z drewna pełni praktyczną funkcję, która chroni nasz samochód przed wieloma czynnikami. Wyróżnia się ona również estetycznym wyglądem, który bardzo dobrze wpasuje się dom jednorodzinny. Może być ona odsłonięta ze wszystkich stron albo posiadać kilka ścian. Ważne żeby nie była całkowicie zamknięta. Drewno jest tańszym materiałem i łatwiejszym w montażu, przez co sami możemy taką wiatę zaprojektować i postawić od podstaw.