Usługi w księgowości

Każdy przedsiębiorca, bez względu na rozmiar prowadzonej przez siebie działalności, korzysta z jakichś usług. Często są one niezbędne w biznesie, ponieważ jedna osoba nie jest w stanie zajmować się wszystkimi sprawami związanymi z bieżącą działalnością. Najczęściej przedsiębiorcy korzystają z usług transportowych, doradczych, czy księgowych. W przypadku tych ostatnich, mogą oni wybierać pomiędzy biurem rachunkowym, a samodzielnym księgowym na etacie.

Korzyści płynące z usług księgowych

rachunkowośćDla osób mających podstawy z rachunkowości i potrafiących się odnaleźć w książce przychodów i rozchodów, prowadzenie swoich rachunków nie będzie zbyt uciążliwe. Jednak jeżeli nie ma się o tym pojęcia, to najlepiej sprawy firmowe zlecić profesjonalistom, którzy zrobią to najlepiej. Usługi księgowe są prowadzone przez biura w całym kraju i mają bardzo podobne ceny. Średnio za obsługę małej działalności gospodarczej niezatrudniającej pracowników i generującej maksymalnie dziesięć dokumentów księgowych w ciągu miesiąca, abonament wynosi zaledwie sto pięćdziesiąt – dwieście złotych. Im większa jest firma, więcej osób zatrudnia i generuje dużo dokumentów do dekretacji, to cena usługi rośnie. Jednak bez wątpienia największą zaletą usług księgowych jest ich niska cena, która głównie dotyczy jednoosobowych działalności gospodarczych, ponieważ dla nich prowadzi się jedynie podatkową książkę przychodów i rozchodów. Dla spółek, konieczne są pełne księgi, czyli jednoczesne prowadzenie dwóch rodzajów kont analitycznych i syntetycznych. Także więcej obowiązków należy wypełniać przy spółkach i z tego względu cena usług dla takich podmiotów jest znacznie wyższa. Dla spółek wysokość abonamentu zaczyna się od około pięćset – sześćset złotych. Zaletą tego rozwiązanie jest także kompleksowość usługi, ponieważ w ramach obsługi rachunkowej, klient otrzymuje księgowość, kadry, płace i doradztwo.

Dla firm, których siedziba jest w miejscu zamieszkania właściciela lub kiedy wynajmowany lokal jest bardzo niewielki, zatrudnienie księgowego jest wręcz niemożliwe. W takiej sytuacji najlepsze są usługi rachunkowe, ponieważ są świadczone na odległość. Niektóre biura księgowe poszły o krok dalej i świadczą swoje usługi zdalnie za pośrednictwem dedykowanych programów komputerowych z panelem administracyjnym dla klienta, który w każdej chwili może sprawdzać swoje rozliczenia. Możliwości jest wiele i każdy przedsiębiorca decyzję o wyborze księgowości powinien podjąć w oparciu o swoje możliwości i oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.