Umieszczenie pompowni przeciwpożarowej w magazynie

Kierownictwo w firmie, dla której pracowałem, podjęło decyzję o rozwoju swojej działalności i poszerzeniu możliwości produkcyjnych. To oznaczało, że będzie trzeba podjąć kolejne inwestycje do stworzenia większej przestrzeni dla linii produkcyjnych i nowych pracowników. Plan rozwojowy zakładał utworzenie nowej hali produkcyjnej oraz magazynu, który miał być kluczowym punktem rozwijania działalności. Oczywiście nowe obiekty musiały być odpowiednio dostosowane do przepisów, tym samym musiały spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa.

Wymóg umieszczania pompowni przeciwpożarowych

pompownia przeciwpożarowaObiekty związane z przemysłem i technologiami, w których pracuje wielu ludzi, to bardzo wymagające projekty do stworzenia. Logistycznie wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, poza tym pod względem prawnym trzeba upewnić się, że wszystko zostało dopracowane – nic nie mogło zostać przeoczono, bo to mogło automatycznie oznaczać wielkie pieniądze wyrzucone w błoto. Na coś takiego absolutnie nie można było pozwolić. Tak więc ja zajmowałem się razem z kilkoma innymi osobami upewnieniem się, że cały projekt hali i magazynu spełnia wymagania. Porównywaliśmy to jednocześnie do obecnie funkcjonujących dla naszej firmy miejsc. Jako że bezpieczeństwo jest praktycznie najważniejszym aspektem każdej branży, to jemu właśnie poświęciliśmy najwięcej uwagi. Nowe obiekty muszą być oparte na zabezpieczeniach przed pożarami. W tym celu w odpowiednim pomieszczeniu musi zostać umieszczona pompownia przeciwpożarowa. Dzięki niej nie będzie problemu ze źródłem wody, która zaopatrywałaby stale wszelkie urządzenia przeciwpożarowe i systemy zraszające. Doskonale wiedziałem, jak ważne to jest, bo pamiętałem niebezpieczną sytuację sprzed wielu lat, gdy firma dopiero zaczynała raczkować. Wtedy to wybuchł pożar, który na szczęście szybko został spacyfikowany dzięki dobrze działającej pompowni i systemom przeciwpożarowym. To pokazuje, że nigdy nie wiadomo, kiedy może zdarzyć się coś złego, coś niebezpiecznego, co może stanowić ogromne zagrożenie dla życia i śmierci innych osób.

Zgodnie z zaleceniami firmy, która miała nam tę pompownię przeciwpożarową postawić, przeznaczyliśmy na to odpowiednie pomieszczenie z wygodnym dostępem do źródeł wody. Bardzo mocno pilnowałem tego, by akurat aspekt ochrony przed ogniem i pożarami był dopracowany na 100 procent, tak by absolutnie nie było mowy o tym, że przez jakieś niedopatrzenie mogłoby dojść do tragedii na terenie naszej firmy. Nic nie mogło zostać pozostawione przypadkowi.