Sposoby wybielania zębów

Skorzystanie z usługi profesjonalnego wybielania gwarantuje piękny uśmiech, bez pojawiającej się szkody dla uzębienia. Osoby, które są zainteresowane takimi zabiegami, często mają liczne wątpliwości. W jaki sposób należy się przygotować do profesjonalnego zabiegu wybielania zębów? Czego nie należy robić po wybielaniu, aby jak najdłużej utrzymać piękny efekt? Czy uzyskane efekty będą warte poniesionych kosztów? Lista wątpliwości jest długa, dlatego warto się dowiedzieć nieco więcej na temat profesjonalnego wybielania, aby bez obaw udać się na taki zabieg.

Zalety skutecznego wybielania zębów

skuteczne wybielanie zębów bielskoMożemy zdecydować się zarówno na wybielanie zębów metodami domowymi, jak również na zabieg w profesjonalnym gabinecie dentystycznym. Pierwszą różnicą, na jaką zwracają uwagę klienci, jest różnica w cenie. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, jak drogo może nas kosztować naprawianie nieoczekiwanych skutków wybielania w domowym zaciszu, wtedy zdecydowanie zabieg profesjonalny może być dużo bardziej opłacalnym wyborem. Należy pamiętać, że nawet najpiękniejsze w młodości zęby mogą z czasem tracić naturalną biel i stopniowo zacząć żółknąć. Zarówno kawa, herbata, czerwone wino, palenie papierosów, jak i spożywanie barwników może wpływać na zabarwienie szkliwa. Z tego powodu warto pomyśleć o wybielaniu jak o zabiegu, który może nas nieco odmłodzić i odjąć nieco lat. Białe i zdrowe zęby są bowiem synonimem młodości. Gdy zechcemy zapisać się na skuteczne wybielanie zębów bielsko będzie odpowiednim miastem. Wszystkie oferowane na rynku metody wybielania polegają na ingerencji w szkliwo pokrywające zęby. Jest to najmocniejsza tkanka występująca w ludzkim organizmie, która jednocześnie jest nieodnawialna. Z tego powodu decydując się na zabieg wybielania, możemy zrobić to w gabinecie doświadczonego stomatologa. Oferowane na rynku pasty, nakładki, paski wybielające czy żele również w długim okresie czasu dadzą lekki efekt rozjaśnienia koloru zębów, jednakże ich stosowanie wiąże się z wyższym poziomem ścieralności szkliwa i docelowo może spowodować zarówno trwałe uszkodzenia, jaki podrażnienia dziąseł.

Warunkiem wykonania profesjonalnego zabiegu wybielania zębów jest posiadanie uzębienia -w idealnym stanie. Nie można wykonywać wybielania w przypadku niewyleczonych ubytków czy stanów zapalnych dziąseł. Substancje wybielające mogą bowiem uszkodzić strukturę niewyleczonych zębów oraz nasilić stany zapalne. Dodatkowo konieczne może być wcześniejsze usunięcie kamienia z płytki nazębnej. Wykonanie obu zabiegów od razu pozwoli na uzyskanie jaśniejszego oraz bielszego uśmiechu. To stomatolog dobierze najlepszą metodę wybielania zębów.