Smoczki z kauczuku do butelek

Kiedy spodziewamy się, że w naszej rodzinie niebawem pojawi się małe dziecko powinniśmy zacząć kompletować wyprawkę, tak aby noworodek miał wszystko co będzie mu potrzebne. Jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka, zatem także noworodka jest jedzenie, zatem warto na etapie kompletowania wyprawki zaopatrzyć się w butelki oraz smoczki, ponieważ dzieci w pierwszych dniach swojego życia mają dietę wyłącznie płynną. Nawet kobiety zamierzające karmić piersią powinny na wszelki wypadek mieć butelkę, z której mogą podać mleko odciągnięte ze swojej piersi lub mleko modyfikowane.

Smoczki kauczukowe do dziecięcych butelek

smoczki kauczukowe do butelekKauczuk jest naturalnym materiałem wykonanym z mleczka lateksowego pozyskiwanego z drzewa Hevea, czyli Kauczukowca Brazylijskiego. Dzięki swojemu naturalnemu pochodzeniu smoczki kauczukowe są bezpieczne zarówno dla używających je dzieci, ponieważ są nietoksyczne jak i dla środowiska, ponieważ są w pełni biodegradowalne. Choć wydaje się, że butelka nie jest niezbędna, bo na przykład kobieta planuje karmić piersią, to przecież w końcu nadejdzie moment odstawienia lub sytuacji awaryjnej, w której trzeba będzie podać dziecku mleko z butelki. W takim przypadku smoczki kauczukowe do butelek są idealnym wyborem, ponieważ swoim naturalnym cielistym kolorem oraz miękkością i delikatnością przypominają kobiecą brodawkę sutkową. Są także specjalne kształty smoczków kauczukowych przeznaczone dla dzieci na co dzień karmionych piersią, które trzeba okazyjnie dokarmić lub napoić z butelki. Smoczki kauczukowe są w pełni bezpieczne i dzięki swej anatomicznej budowie w żaden sposób nie zagrażają budowie jamy ustnej dziecka, nie powodują bowiem deformacji i wad zgryzu. Smoczki z kauczuku zostaną docenione zwłaszcza przede wszystkim przez osoby starające się żyć według nurtu less waste, czyli minimalizować ilość odpadów, ponieważ po pewnym czasie ulegną one całkowitemu rozłożeniu się i nie zaśmiecą naszej planety. Kauczuk jest najbezpieczniejszym oraz najbardziej naturalnym materiałem do produkcji dziecięcych smoczków.

Naturalne, nietoksyczne produkty, które nie szkodzą dzieciom to najlepszy wybór z możliwych. Nie warto decydować się na wybór smoczków z tworzyw sztucznych kiedy możemy wybrać stworzone z naturalnych materiałów bezpieczne i przyjemne w dotyku miękkie smoczki kauczukowe. Smoczki z kauczuku są bezpieczne i nie mają negatywnego wpływu na zgryz dziecka i nie odkształcają podniebienia, dzięki czemu nie powodują na przykład wady wymowy i innych deformacji w obrębie jamy ustnej.