Sauna sposobem na niecodzienny odpoczynek

W zależności od tego, w jakim rejonie kraju lub stronie świata się znajdujemy, jesteśmy w stanie zauważyć różne metody relaksacyjne stosowane przez ludzi. Dla niektórych jest to wylegiwanie się na plaży, dla innych leżenie w hamaku, jeszcze dla innych delektowanie się wyśmienitym espresso w centrum hałaśliwego miasta. Jednak bez względu na to, w jaki sposób spędzamy tych kilka chwil sam na sam ze sobą, wszyscy mamy ten sam cel – pragniemy odpocząć, odetchnąć od tego, co stanowi naszą codzienność i choć odrobinę zregenerować swoje siły.

W zależności od potrzeb odpowiedni zapach

zapachy do saunJednym z takich sposobów na odzyskanie wewnętrznej równowagi jest sauna. Sauna, która zawędrowała do nas ze Skandynawii i podbiła serca sporej ilości osób. Dzisiaj znajdziemy ją w większości polskich hoteli i kurortów wypoczynkowych. Jest także nieodłącznym elementem wszystkich salonów SPA oraz miejsc, które oferują możliwość zregenerowania sił w niecodzienny i odbiegający od dostępnych w domu sposób. Nie od dzisiaj wiadomo, że dopiero pobudzając kilka zmysłów jednocześnie jesteśmy w stanie zyskać większy stopień ukojenia i zadowolenia. Dlatego w trakcie przeprowadzania masaży relaksacyjnych z głośników zazwyczaj wydobywa się odpowiednio dobrana muzyka. Podczas zabiegów kosmetycznych korzysta się z produktów o przyjemnych zapachach, a w trakcie wizyty w kawiarni, oprócz podziwiania wystroju pomieszczenia, w którym się znajdujemy i raczenia się smakiem napoju, przysłuchujemy się muzyce i rozkoszujemy się wonią świeżo zmielonych ziaren kawy. Dopiero wtedy jesteśmy w stanie pełni czerpać zadowolenie z danej chwili i pozwolić sobie na chwilę zapomnienia. Dlatego we współczesnych saunach powszechnie stosuje się przeróżne zapachy do saun. W zależności od tego, na jakich odwiedzających się oczekuje, zmienia się aktualna woń. Czasami decyduje się też na zapach, który odpowiada w jakimś stopniu aktualnemu okresowi. Na przykład w czasie świąt Bożego Narodzenia często wyczuwa się w powietrzu pomarańcze, goździki i igliwie, a podczas trwania lata świeżo skoszoną trawę i wszystkie możliwe gatunki kwiatów. Tego typu zabiegi to nie tylko sposób na pogłębianie u odwiedzających odczucia odprężenia i wyciszenia, ale także sposób na przyciągnięcie klientów i zachęcenie ich do skorzystania właśnie z tej, a nie innej, oferty.

Sauny, choć tak popularne, wciąż nie są dostępne dla wszystkich. Miło byłoby, gdyby ten stan rzeczy uległ kiedyś (najlepiej w niedługim czasie) zmianie. Każdy powinien mieć szansę na poczucie przyjemności, jaką daje przebywanie w gorącym, zaparowanym i aromatyzowanym pomieszczeniu, które dodatkowo pozwala na oczyszczenie ludzkiego organizmu z toksyn.