Prezenty zamiast kwiatów

Jeszcze niedawno świeżo upieczona para młoda otrzymywała w dniu ślubu wiele prezentów, które później stanowiły wyposażenie ich nowo założonego domu. Najczęściej była to pościel, koce, zastawa stołowa, mikser, a nawet odkurzacz. Były to zwykle bardzo praktyczne podarunki. Jednak często zdarzało się, że para młoda otrzymywała trzy identyczne komplety sztućców. Dlatego też obecnie większość osób woli otrzymać w prezencie pieniądze. Dodatkowo coraz częściej młodzi rezygnują także z kwiatów. Pomysłów pojawia się wiele.

Co podarować zamiast kwiatów?

co na ślub zamiast kwiatówCzęsto można zauważyć na zaproszeniu, iż para młoda zamiast kwiatów woli dostać coś słodkiego bądź alkohol. Nic dziwnego – kwiaty to duży wydatek, który pięknie wygląda tylko przez kilka dni. Później niestety prezent trzeba wyrzucić do kosza. Zatem młodzi wolą od razu uprzedzić gości, co woleliby dostać zamiast standardowego bukietu kwiatów. Należy jednak pamiętać, aby koszt ich „zachcianki” nie był wyższy niż tradycyjny bukiet kwiatów. Oczywiście, warto być świadomym, że goście mogą, ale nie muszą spełnić żadnych próśb. To ich własna wola. Jeśli zastanawiacie się, co na ślub zamiast kwiatów, warto pomyśleć o poniższych propozycjach. Jeśli szkoda wam kwiatów ciętych, które żyją tylko przez krótki czas, a później niestety kończą w koszu, zawsze możecie poprosić gości o mały kwiatek doniczkowy, który później stanie w waszym salonie lub na balkonie. Świetnie w roli takich małych upominków sprawdzają się sukulenty i minikaktusy. Rekordy popularności już od kilku lat biją kupony i zdrapki. To niewielki koszt, jeśli ktoś ma żyłkę hazardzisty, sprawdzanie numerków sprawi mu prawdziwą frajdę. Fajnym pomysłem jest również wino, które umili wam długie, zimowe wieczory. Na zaproszeniach bardzo często pojawią się również prośby o słodycze, czy też książki. Pierwsza strona książki to z pewnością idealne miejsce na dedykację, która stanie się pamiątką na długie lata. Gdy lubicie spędzać razem czas, grając w gry, świetnym pomysłem będą gry planszowe. Poza tym przydadzą się także na spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Wiele osób decyduje się również przeznaczyć swoje prezenty na cele charytatywne. Ściślej mówiąc, młodzi zachęcają, aby zamiast kupować kwiaty, wrzucić symboliczną kwotę, na przykład na leczenie chorych dzieci. Popularna jest także zbiórka karmy dla schroniska. Niewielki gest, a może uszczęśliwić inne istoty.

Pomysłów na prezenty zamiast kwiatów jest naprawdę wiele. Należy jednak pamiętać, że prezent weselny to jest jedynie dobra wola naszych gości. Tak więc nie można wywierać zbytniej presji, zwłaszcza, że nie każdy ma komfortową sytuację finansową. Poza tym warto pomyśleć także o innych. Małym gestem możemy pomóc innym.