Praktyczne regały z szufladami

Pokój dziecięcy to naprawdę specyficzne środowisko, ale nie musimy się martwić tym, że zawsze będzie tam panował bałagan, ponieważ jeżeli odpowiednio zainspirujemy dziecko do sprzątania na przykład poprzez zakup właściwych mebli, to błyskawicznie rozwiążemy ten problem. Dzięki regałowi z szufladami możemy zyskać naprawdę mnóstwo wolnej przestrzeni. Tym bardziej że takie regały często dość radykalnie różnią się pod względem rozmiarów i tak dalej. Jak zadbać o to, aby regał był chętnie wykorzystywany przez dziecko? Warto zwrócić uwagę na kolorystykę i inne podobne detale tego typu.

Jakie elementy zobaczymy przy regałach z szufladami?

regał z szufladami dla dzieciŻeby taka szuflada mogła w ogóle prawidłowo funkcjonować, to na ścianach regału musi zawsze znajdować się specjalna suwnica, w którą będą wchodziły elementy zamontowane przy ścianie szuflady, bo tylko to gwarantuje, że ten ruch będzie odbywał się bez tarcia i dźwięku. Regał z szufladami dla dzieci może być bezpiecznie użytkowany również dlatego, że te elementy posiadają specjalne zabezpieczenia w postaci części, które zapobiegną całkowitemu wysunięciu się szuflady razem z zawartością. Lekceważonym, ale za to bardzo często używanym elementem jest także uchwyt, który umożliwia w ogóle jej otwieranie i zamykanie, bo ma kształt dobrze dopasowany do ludzkiej dłoni. Nawet jeżeli wybierzemy regał drewniany, to i tak możemy zdecydować się na przykład na szuflady wykonane z tworzyw sztucznych lub dodatkowe elementy na narożnikach. Takie regały zawsze bardzo zachęcają do użytkowania i sprzątania, ponieważ mogą mieć naprawdę ciekawe kolory, ale mimo to trzeba tutaj zaznaczyć, że ich powierzchnia może być lakierowana lub laminowana w zależności od konkretnego modelu. Regał to tylko półki znajdujące się jedna nad drugą? Nic bardziej mylnego. Te, które są produkowane aktualnie z myślą przede wszystkim o małych użytkownikach, mogą mieć naprawdę ciekawy rozkład.

Czasami nawet półka znajdująca się na jednej wysokości jest podzielona po to, żeby możliwa była jeszcze łatwiejsza segregacja poszczególnych rzeczy takich jak zabawki i nie tylko. Również elementy, do których przymocowane są te wszystkie półki, mogą być połączone tak, żeby przypominały swoim wyglądem domek lub coś innego równie ciekawego. Łączenie tych elementów nawet samodzielnie nigdy nie jest problematyczne, bo mają one wykonane specjalne otwory na wkręty. Z czymś takim sprzedawane są również nakładki, dzięki którym możemy łatwo ukryć miejsca połączeń. Regałom z szufladami możemy przyglądać się znacznie dłużej. Każdy model ma jeszcze swoje indywidualne zalety.