Poszukiwania roweru dla 3 latka

 

Moja córeczka jest bardzo ruchliwym dzieckiem. Uwielbia wszelkie zabawy na dworze. Do tej pory miała malutki jeździk, który imitował jazdę rowerem. Nie miał on jednak pedałów ani ruchomej kierownicy. Była to bardzo podstawowa zabawka, która służyła raczej do nauki zachowania równowagi. Ponieważ córka niedługo skończy 3latka postanowiłam zakupić jej bardziej rozwijającą zabawkę. Chciałam na urodziny dać jej w prezencie normalny rowerek z pedałami, żeby powoli zaczynała naukę jazdy. Musiałam tylko znaleźć odpowiedni model.

Potrzebowałam ładnego rowerku z pedałami

ładny rower z pedałami dla 3 latkaPrzeglądałam dużo różnych rowerków dla dzieci. Ponieważ akurat zbliżał się sezon wycieczek rowerowych w każdym sklepie był bardzo duży wybór takich zabawek. Ponieważ urodziny córeczki zbliżały się wielkimi krokami musiałam się w końcu na coś zdecydować. Postanowiłam zakupić zabawkę w jednym ze sklepów sportowych, ponieważ mieli tam duży wybór solidnych i trwałych rowerków. Zapytałam o sprzedawczyni czy może polecić mi ładny rower z pedałami dla 3 latka. Powiedziałam jej pokrótce jakiej zabawki szukam dla córki. Uprzejma ekspedientka od razu zaprowadziła mnie na odpowiedni dział i poleciła jeden z modeli. Powiedziała, że jeżeli dziecko ma już doświadczenie z rowerkami bez pedałowymi, to śmiało można się zdecydować na model na dwóch kółkach. Taki rowerek od razu przyśpiesza naukę jazdy u dziecka, ponieważ dziecko od początku musi utrzymywać równowagę. Oczywiście na początku może być w tym wspomagane przez opiekuna. Z tyłu rowerka jest specjalne miejsce na kij, który rodzice mogą przytrzymywać aby prowadzić rowerek. Mimo że taki rowerek ma tylko dwa koła są one duże i solidne, dlatego większość dzieci nie ma problemów z nauką jazdy i utrzymywaniem równowagi. Poza tym rowerek ten jest w pełni dostosowany do wieku dziecka. Miałam do wyboru kilka różnych kolorów i wzorów. Zdecydowałam się na zakup ładnego rowerku w kolorze różowo-beżowym. U kierownicy miał również przyczepione kokardki. W jego wyposażeniu był także klakson i kolorowe światełka.

Córka była zachwycona swoim nowym rowerkiem. Okazał się bardzo prosty w obsłudze. Duże, solidne, dobrze napompowane koła umożliwiły jej samodzielne utrzymanie równowagi. Oczywiście początkowo nie obyło się bez upadków, ale zakupiony przeze mnie rowerek miał bardzo lekką konstrukcję, dlatego nie zagrażał on zdrowiu ani bezpieczeństwu córeczki. Jestem bardzo zadowolona z zakupionego rowerku. Jest trwały i solidny, a także bezpieczny. Idealny dla dzieci w wieku córki.