Poszukiwania osoby, która poprawnie wykona audyt energetyczny

Już jakiś czas temu zdecydowaliśmy się z mężem, że zamontujemy sobie na dachu mieszkania instalację fotowoltaiczną. Byliśmy pro ekologiczny, dlatego bardzo zależało nam na tym, aby pobierać energię elektryczną ze słońca. Udaliśmy się już nawet do firmy energetycznej w której wykonywano projekty tego typu instalacji, ale dowiedzieliśmy się, że nie mamy jeszcze wszystkich dokumentów, które umożliwiają stworzenie indywidualnego projektu instalacji fotowoltaicznej. Brakowało nam jeszcze audytu energetycznego.

Wykonaliśmy audyt energetyczny w dobrej cenie

poprawny audyt energetyczny - cenaOkazało się, że rzetelny i poprawny audyt energetyczny jest konieczny jeszcze przed wykonaniem projektu instalacji fotowoltaicznej, ponieważ dzięki niemu możemy się dowiedzieć ile rzeczywiście prądu zużywa nasze gospodarstwo domowe. Przekłada się to na wykonanie takiej instalacji energetycznej, która pokryje całkowicie nasze zapotrzebowanie na prąd, dzięki czemu całkowicie uniezależnimy się  od energii z elektrowni. Musieliśmy teraz znaleźć kogoś kto się tym dla nas zajmie. Mój mąż znał na szczęście odpowiedniego elektryka. Zgodził się on wykonać dla nas w przyśpieszonym terminie poprawny audyt energetyczny – cena za jego usługę była stosunkowo niska, przystępna biorąc pod uwagę ceny za audyty energetyczne u innych elektryków na rynku. Cena była bowiem zależna od wielkości mieszkania bądź lokalu, którego audyt miał dotyczyć. W przypadku gospodarstw domowych o powierzchni do 100 metrów kwadratowych, czyli w przypadku domu takiego jak nasz, cena wynosiła średnio około 250 złotych. Audyty energetyczne były o wiele droższe w przypadku lokali usługowych, gdyż tam za audyt pomieszczenia o takiej samej powierzchni można było zapłacić nawet tysiąc złotych, ale my się tym nie martwiliśmy. Elektryk jeszcze tego samego dnia przyjechał do nas do domu, wykonał kilka pomiarów i wziął odpowiednie dokumenty na których miał bazować jego audyt. Dowiedzieliśmy się, że aby audyt energetyczny był poprawny i rzetelny, trzeba przy jego wykonaniu wziąć pod uwagę, co najmniej 24 ostatnie miesiące zużycia prądu.

Dzięki takiemu profesjonalnemu audytowi dowiedzieliśmy się nie tylko o jakich porach dnia zużywamy najwięcej prądu, ale także jak zapotrzebowanie naszego gospodarstwa domowego na energię elektryczną zmienia się w zależności od pory roku. Teraz mogliśmy już wykonać taki projekt instalacji fotowoltaicznej, który będzie spełniał nasze oczekiwania i w pełni odpowiadał naszym potrzebom. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że udało nam się to tak szybko załatwić.