Parkiet z drewna

 

Kupiliśmy nowe mieszkanie i zaczęliśmy w nim remont. Bardzo zależało nam nie tylko na tym, aby remont przebiegł możliwie szybko i bezboleśnie, ale również na tym, aby nasze świeżo wyremontowane mieszkanie było bardzo luksusowe i wygodne. Wynajęliśmy bardzo porządną ekipę oraz nie szczędziliśmy pieniędzy na materiały do wykończenia wnętrz. Mieliśmy odłożone całkiem sporo kasy na remont, a wychodziliśmy z założenia, ze lepiej jest zapłacić więcej za trwałe rzeczy niż kupować coś taniego, co zaraz się zużyje i zniszczy.

Ładna deska podłogowa

estetyczna deska dębowa podłogowaDużo pieniędzy wydaliśmy na wysokiej jakości glazurę, terakotę oraz armaturę do obu łazienkę. Kupiliśmy porządne meble do kuchni oraz wysokiej jakości sprzęt AGD. W przedpokoju postawiliśmy piękną i bardzo funkcjonalną szafę wykonaną na wymiar, dzięki czemu maksymalnie wykorzystaliśmy dostępną przestrzeń. Nasze mieszkanie zaczynało wyglądać coraz lepiej. Zapomniałam jeszcze wspomnieć o podłogach. Bardzo zależało mi na tym, aby kupić podłogę z drewna, a nie parkiet. Uważam, ze parkiet ani nie jest tak ładny, ani tak zdrowy i trwały jak prawdziwa drewniana podłoga. Dlatego w naszym mieszkaniu były podłogi z prawdziwego drewna. Bardzo okazyjnie trafiła mi się bardzo estetyczna deska dębowa podłogowa. Akurat szukaliśmy podłogi i weszłam do sklepu z drewnianymi podłogami, a tam była właśnie w promocji końcówka serii bardzo ładnego drewnianego parkietu. Ponieważ była to akurat taka ilość jaką potrzebowaliśmy do mieszkania, od razu zdecydowaliśmy się na zakup. Był to sklep firmowy producenta drewnianych parkietów i muszę przyznać, że wszystkie podłogi w tym sklepie prezentowały się doskonale. Także  kupiony przez nas parkiet okazał się parkietem bardzo wysokiej jakości. Myślę, ze taka podłoga przetrwa długie lata, ewentualnie będzie może raz na jakiś czas wymagać cyklinowania i lakierowania. Podłoga z prawdziwego drewna to naprawdę dobra inwestycja, nie wspominając już o jej walorach zdrowotnych, które są o wiele wyższe niż panele, z których mogą się wydostawać szkodliwe opary klejów.

Podłoga z prawdziwego drewna zawsze będzie o wiele lepszym wyborem niż sztuczne panele. Jest z całą pewnością o wiele trwalsza i bardziej solidna. Jest na pewno również o wiele ładniejsza, a także o wiele zdrowsza niż panele. Jej koszt jest może trochę wyższy niż koszt paneli, ale na pewno warto jest w taką podłogę zainwestować. Bez wątpienia wysokiej jakości deska podłogowa z drewna starczy nam na długie lata użytkowania. Nie będziemy nigdy żałować zakupu.