Ogród zamknięty w szkle

Gdy obchodzimy urodziny bądź imieniny, jesteśmy obdarowywani różnymi prezentami. Dlatego też często wiemy, czego można się spodziewać – zabawnego kubka, ciekawej książki, ciuchów, płyty z muzyką lub innego popularnego gadżetu. A gdyby tak dostać coś całkiem innego, odmiennego? Coś, co nas z pewnością zaskoczy.

Ogród zamknięty w słoiku jako prezent

ogród w słoiku na prezentŚwietnym i oryginalnym pomysłem na prezent będzie kompozycja ogrodu bądź lasu w szkle. W ostatnim czasie stała się ona bardzo ciekawą i nowoczesną ozdobą w każdym domu, mieszkaniu, gabinecie, biurze a dzięki bardzo szerokiej ofercie na rynku wybrany model można dopasować do wystroju większości pomieszczeń. Ogród w słoiku na prezent ma w sobie wiele zalet: przede wszystkim wygląda pięknie i elegancko, jest długotrwały, więc możemy się nim nacieszyć przez długi czas oraz najważniejsze nie wymaga szczególnej opieki z naszej strony. W zależności od umieszczonych w środku roślin należy je podlewać raz na tydzień a przycinać tylko raz do roku. Dlatego też roślinna kompozycja jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają ręki do kwiatów bądź są zabiegani i zwyczajnie brakuje im czasu na częste dbanie o domowe roślinki: podlewanie, przesadzanie, przycinanie i tak w kółko. Ogród w słoiku można kupić o różnej wielkości, z dowolną zawartością roślin oraz ciekawych ozdób, a także możemy stworzyć własną indywidualną kompozycję w szkle. Od rodzaju oraz wielkości słoja i roślin będzie także zależała cena, która waha się już od czterdziestu do nawet trzystu złotych. Jakie miejsce będzie odpowiednie dla roślinek w szkle? Najlepiej, aby nie były wystawione na promienie słoneczne i stały bezpiecznie w półcieniu, bo jak wiadomo, szkło działa jak soczewka i może niestety szybko zniszczyć nasz piękny ogród. Eleganckie rośliny w słoiku mogą być również prezentem ślubnym, świetnie zastępującym bukiet kwiatów, który niestety zwiędnie już po kilku dniach, a kompozycja w słoiku będzie cieszyła obdarowane małżeństwo jeszcze długo. Jest to trafiony prezent również dla dzieci na uroczystość komunijną, urodziny, święta, dzień dziecka, a także dzień babci i dziadka oczywiście zamawiając odpowiednio pasujący do grupy wiekowej projekt, głównie chodzi tutaj o wielkość oraz rodzaj ozdób.

Jak widać, ekologiczne kompozycje roślin w słoiku są oryginalnym pomysłem obdarowania bliskich, którzy z pewnością będą pełni zaskoczenia. Rośliny niewątpliwie wprowadzą nowoczesny charakter w pomieszczeniu, w którym się znajdą, a właściciele zrozumieją, że opieka nad roślinami wcale nie musi być taka trudna i skomplikowana.