Odpowiedni zabieg polerowania szyby

Z czasem nasze auto się zużywa, a w szczególności widzimy to po szybach, które mogą ulec lekkim zarysowaniom. W końcu bardzo często auto stoi na dworze, przez co narażone jest na przesuwanie się piasku po szybie pod wpływem niosącego go wiatru albo zwierząt czy bawiących się nieopodal dzieci. Dlatego warto niwelować ten problem poprzez polerowanie powierzchni szklanej własnoręcznie bądź możemy zawsze udać się do odpowiedniego punktu oferującego tego typu usługę. Każda z tych opcji jest dobra, jednak warto pamiętać, iż polerowanie nie jest trudnym procesem.

Wykonywanie zabiegu polerowania powierzchni szklanych

polerowanie szyb cenaJeśli zauważyliśmy pierwsze rysy na powierzchni szyby naszego auta może oznaczać to, iż za mało uwagi poświęcamy odpowiedniej pielęgnacji tej nawierzchni albo szkodliwe czynniki zewnętrzne bardzo szybko działają. Warto przez to nakładać na szybę w aucie ochronną matę, która ograniczy te możliwości, jak również zacząć stosować ścierki z mikrofibry. Jeśli chcemy oddać auto na polerowanie szyb cena jego jest nie najwyższa, ponieważ sama wymiana szyby kosztowałaby nas o wiele więcej. Możemy również wykonać ten zabieg samodzielnie. Aby to zrobić musimy wpierw umyć auto, odtłuścić szybę w celu pozbycia się z nich mocniejszych zanieczyszczeń, np. kropli żywicy lub asfaltu. Nie może zostać żadna drobina, abyśmy bardziej nie uszkodzili szyby. Następnie proszek dwutlenku ceru przesypujemy do plastikowego pojemnika, do którego dolewamy wody oraz mieszamy aż do uzyskania konsystencji gęstej pasty. Tu również nie może być grudek. Po założeniu filcowego krążka na wiertarkę albo polerkę rozpoczynamy pracę. Najlepiej, aby obroty pracy urządzenia nie były za wysokie. Szybę polerujemy wykonując ruchy polerką w różne strony, jednocześnie dociskając nią do szyby. Nie zatrzymujemy się też w jednym miejscu na długo, aby nie uszkodzić szyby. Pasta musi być również zawsze mokra, więc kontrolujmy to. Kiedy praca będzie skończona wycieramy szybę z resztek pasty miękką ściereczką oraz ją myjemy. 

Widząc zarysowania na naszej szybie w aucie powinniśmy niezwłocznie problem ten usunąć. Możemy oddać nasze auto do profesjonalnego zakładu trudniącego się polerowaniem szyb albo wykonać ten proces samodzielnie. Nie jest to trudne zajęcie, jednak wymaga od nas cierpliwości oraz odpowiednich produktów. Ważne jest też to, abyśmy pamiętali, iż każda grudka kurzu czy pasty polerskiej może spowodować więcej szkód niż obecnie mamy. Dlatego pracujmy odpowiedzialnie albo od razu oddajmy szybę do specjalisty.