Nowoczesne bransoletki ze stali

Wiele osób, uważa że biżuteria wykonana ze stali jest gorsza od ze złota lub srebra. Biżuterię ze stali chirurgicznej czy szlachetnej mają bardzo atrakcyjne ceny, a szeroki wybór modeli w sklepach jubilerskich mów sam za siebie. Są to ozdoby bardzo efektowne i oryginalne. W przemyśle jubilerskim, stal, łączy się z wszelkiego rodzaju kamieniami, miedzią, a nawet kryształami Swarovskiego. Dzięki temu jest to biżuteria, którą można nosić na każdą okazję – od spotkania biznesowego, przez uroczystą kolację do spotkania rodzinnego.

Zalety stalowych bransoletek

bransoletki ze staliBiżuteria towarzyszy nam od niepamiętnych czasów. Dawniej była oznaka statusu i bogactwa, a dzisiaj stanowi modny dodatek do stylizacji. W odróżnieniu od sztucznych ozdób bransoletki ze stali chirurgicznej zapewniają trwałość i naturalny blask – tak jak biżuteria ze złota czy srebra. Bransoletki są wykonane ze stali 316 – tego samego rodzaju, który wykorzystuje się przy produkcji narzędzi do wykonywania zabiegów chirurgicznych. Charakteryzuje się ona odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne – nie śniedzieje ani nie rdzewieje. Z kolei, bransoletki ze stali szlachetnej pokrywane są cienką warstwą złota za pomocą specjalnej metody electroplated przy pomocy lakieru jubilerskiego. Dzięki temu biżuteria jest błyszcząca, trwała i nie zmienia koloru. Ten rodzaj biżuterii cenią sobie osoby z alergią na nikiel, złoto lub srebro, która może być wynikiem źle wykonanego piercingu. Wiele osób ceniących sobie prostotę, ponadczasowy styl, wytrzymałość i funkcjonalność. Dzięki niewygórowanym cenom każdy może na nią sobie pozwolić. Ze względu na to, że pozłacana biżuteria ze stali wygląda jak złoto można ją łączyć ze złotymi elementami, a czysta stal imituje swoim blaskiem srebro. Pozwala to na powiększenie i odświeżenie swojej kolekcji za niewielkie pieniądze. Jej uniwersalny wygląd można dostosować do panujących trendów. Jeśli lubisz nosić zegarki to zakładaj bransoletki na przeciwną rękę. Warto upewnić się, że bransoletka i zegarek nie mają zbyt dużej wielkości. Im masywniejszy zegarek tym wybieramy cieńszą bransoletkę.   

Dobrze dopasowana bransoletka ma trochę dodatkowej przestrzeni między paskiem a nadgarstkiem, ale nie tak dużo by mogła przesuwać się po ramieniu w górę i w dół. Powinniśmy być w stanie swobodnie przesunąć jeden lub dwa palce pod paskiem. Dobrą wskazówka jest traktowanie bransoletki jak zegarka – trzymanie jej pod rękawem. Warto o tym pamiętać, gdy nosimy dużą bransoletkę, ponieważ może one nie zmieścić się pod rękawem.