Najważniejsze modele nowoczesnych stojaków

Stojaki na rowery stały się nieodłącznym elementem infrastruktury rowerowej w wielu miejscowościach. Ich nowoczesna konstrukcja to przede wszystkim łatwość użycia. Jednak włodarze miast i samorządowcy kierują się nie tylko praktycznymi pobudkami podczas zakupu stojaków. Ważne jest także to, aby były one schludnie wykonane, i dobrze komponowały się z innymi elementami wystroju i infrastruktury w miejscowości. Dlatego firmy tworzą stojaki, które są projektowane przez najlepszych fachowców.

Typy nowoczesnych stojaków na rowery

stojaki na rowery miejskieW miastach i większych miejscowościach najczęściej spotkamy się ze stojakami szeregowymi. ich budowa pozwala na swobodne ustawienie roweru za przednie koło. Stojaki na rowery miejskie tego typu pozwalają na pobudzenie fantazji u projektantów, którzy mogą zaprojektować stojaki, na których ustawimy kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt rowerów jednocześnie. To ile stanowisk możemy zamówić, kupując dany stojak zależy tylko i wyłącznie od naszych potrzeb, a także liczby ludzi parkujących rowery (na przykład klientów sklepu wielkopowierzchniowego). Dzięki temu, iż wiele stojaków jest budowanych w sposób modułowy, spotykamy się z coraz częstszym montażem charakterystycznych ich typów, które swoim kształtem przypominają literę U. Są one bardzo proste w budowie, a mimo tego zapewniają wygodę użytkowania, na przykład podczas szybkiej wizyty w sklepie. Wiedzą o tym ich właściciele, i coraz częściej decydują się oni na montaż tego typu stojaków pod supermarketami i galeriami handlowymi. Stojaki modułowe w kształcie u mogą posiadać jeden element, lub być złożonych z kilku modułów jednocześnie. Taki system pozwala na zamontowanie osobnego modułu, a w razie konieczności dostawienie kolejnych, wyglądających identycznie. Jeżeli ilość miejsca nam na to pozwala, możemy zamontować stojaki dwustronne. Wyglądają one podobnie jak stojaki szeregowe jednostronne, z tym, że posiadają miejsca na umiejscowienie przedniego koła po dwóch stronach. Dzięki tego typu budowie stojaka możemy oddzielić od siebie rowery, i sprawić, iż nie będą one ustawione tak blisko siebie.

Stojaki rowerowe mogą pełnić funkcję reklamową. Wiele firm zamawia u producentów specjalne modele stojaka, które są wyposażone w poprzeczkę, na której umieszczona jest reklama danej firmy. Jest to idealne rozwiązanie dla wielu firm, sklepów czy innych miejsc, gdzie klienci mogą zostawić swoje rowery. Z tego rozwiązania ochoczo korzystają sklepy rowerowe i sieci sklepów sportowych w całym kraju i zagranicą.