Moi pracownicy do Holandii dojeżdżają busem

Kiedy prowadzi się firmę, która działa głównie poza granicami kraju, trzeba bardzo rozważnie podchodzić do kwestii związanych z logistyką pracowników. Moja firma działa w oparciu o prawo międzynarodowe. Zajmuję się outsourcingiem pracowników z różnych branż i różnych profesji. Wychodzę jednak z założenia, że to w mojej gestii jest dowiezienie pracowników na miejsce wykonywania swoich obowiązków. Jeśli chcę mieć zadowolonych z pracy ludzi to muszę zadbać o wszelkie kwestie – w tym również te poza płacowe.

Wynajmuję kilka busów wraz z kierowcami

busy holandia warszawaMoja agencja pracy funkcjonuje na zasadach wynajmowania pracowników do określonych zadań. Jeśli w jakiejś holenderskiej fabryce potrzebni są ludzie do pracy to moja firma wysyła kompletną załogę gotową do podjęcia pracy od zaraz. Jeśli potrzebni są pracownicy wykwalifikowani ze znajomością języka obcego to wówczas również staram się zaspokoić takie oczekiwania moich zagranicznych kontrahentów. Po mojej stronie jest natomiast zapewnienie moim pracownikom dotarcia na miejsce wykonywanych obowiązków. Dlatego mam na to swój sposób i rozwiązanie. Wynajmuję od pewnej firmy transportowej kilka busów wraz z obsługą, czyli w tym przypadku wraz z kierowcami. Jeśli jest to tylko możliwe to takie busy zawożą moich pracowników pod adres, pod którym mają wykonywać swoje obowiązki. Za wynajem busów otrzymuję fakturę, którą rozliczam jako koszty uzyskania mojego przychodu. Czasem zdarza mi się, że skorzystam z rejsowych busów. Takie busy Holandia Warszawa kursują praktycznie codziennie, ale ich kursy kończą się na dworcach w głównych holenderskich miastach. Moim pracownikom jest o wiele bardziej na rękę wynajęty bus wraz z kierowcą, który zawiezie ich dokładnie tam gdzie powinni oni dotrzeć. Wynajęcie busów nie jest jakimś dużym kosztem. W przeliczeniu na jedną osobę wychodzi to zdecydowanie taniej, aniżeli podróż samolotem czy własnym samochodem. A ja mogę napisać w ogłoszeniach rekrutacyjnych, że wraz z zatrudnieniem oferuję również transport do miejsca wykonywania pracy.

Moi pracownicy wykonują zadania zlecane przez firmy z całej Europy. Gdziekolwiek trzeba dostarczyć moich ludzi do pracy to zawsze zlecam to specjalistom od transportu osób. Muszę przyznać, że wynajęcie kilku busów kosztuje mnie o wiele mniej, aniżeli kupienie kilkudziesięciu biletów na samolot. Wprawdzie mógłbym wyczarterować własny samolot, ale koszty byłyby wówczas nieproporcjonalne do dochodów mojej firmy. A wiadomo przecież, że każdy patrzy na przychody i koszty.