Mocne lampy owadobójcze

Istnieją takie miejsca, w których obecność insektów jest zdecydowanie niepożądana. Przykładem jednego z takich miejsc może być chociażby nasza sypialnia. Nikt z nas nie lubi tych momentów gdy do naszych sypialni wdzierają się krwiożercze komary czy meszki i tylko czekają na chwilę naszej nieuwagi. Obecnie można z insektami walczyć bardzo skutecznie. Nie musimy wcale decydować się na walkę przy użyciu packi. Świetnym pomysłem może być zakupienie nowoczesnych urządzeń owadobójczych.

Wydajne lampy na owady

lampa uv na owadyOwady niemalże wszystkich gatunków są dość mocno podatne na działanie promieniowania ultrafioletowego. Takie promieniowanie silnie działa na owady w taki sposób, że wabi je do źródła takiego promieniowania. Zaczęto więc to wykorzystywać tworząc lampy owadobójcze. Lampa UV na owady ma zadanie wabić insekty oraz skutecznie je eliminować. Samo promieniowanie jednak owadom nie zaszkodzi. W związku z tym oprócz świetlówek emitujących promieniowanie ultrafioletowe należy zamontować coś jeszcze. W zależności od modelu można spotkać się z lampami lepowymi, wiatrakowymi oraz elektrycznymi. Te pierwsze posiadają w pobliżu świetlówek lep, do którego przyklejają się insekty przylatujące w kierunku źródła światła. Takie lepy oczywiście są wymienne i żeby dokonać wymiany to wystarczy zdjąć przednią osłonę lampy. Natomiast dość często sprzedawaną wersją są lampy elektryczne. W tym przypadku insekty są zabijane poprzez bardzo mocny impuls elektryczny, którym rażone są insekty. Prąd jest w tych lampach prowadzony do specjalnej siatki, która znajduje się wokół lub też obok świetlówek, które emitują promieniowanie UV. Gdy insekt tylko dotknie takiej siatki to bardzo szybko zostanie on rażony prądem o dużym napięciu. Czasami spotkać można lampy, które generują nawet napięcie kilku tysięcy volt. Z takim impulsem nie może poradzić sobie żaden insekt. Lampy tego typu zabijają efektywnie nie tylko owady takie jak komary czy meszki ale również i te, które są gabarytowo znacznie większe od wymienionych.

Na dzień dzisiejszy z zakupieniem lamp owadobójczych nie powinniśmy mieć zbyt dużego problemu. Lampy takie można spotkać w marketach ogrodniczych czy sklepach. Jednak sporo osób nie dysponując odpowiednią ilością czasu decyduje się na zakup takich lamp online. Sklepy internetowe często oferują takie produkty. Ceny tychże lamp w tych sklepach są dość przystępne co dodatkowo skłaniać może do zakupu. Skuteczność lamp owadobójczych jest na tyle wysoka, że cena nie powinna być tutaj istotnym czynnikiem.