Masło Shea na włosach

Codzienna pielęgnacja ciała i włosów, powinna być stałym rytuałem każdej kobiety, która pragnie mieć atrakcyjny wygląd. Włosy są szczególnie wrażliwe na negatywne czynniki atmosferyczne, klimatyzację, czy niewłaściwą dietę ubogą w niezbędne mikroskładniki. Najlepiej działać profilaktycznie, ponieważ ze zniszczonymi końcówkami włosów już nic się nie zrobi poza ich ścięciem. Do ich pielęgnacji przydadzą się naturalne kosmetyki, które intensywnie wpływają na ich kondycję. 

Wykorzystanie masła Shea w pielęgnacji 

masło shea na włosyKosmetyki ogólnie dostępne w drogeriach, nie zawsze są godne uwagi, ponieważ ich składy posiadają długą listę składników o chemicznych nazwach. Takie dodatki mogą nam zaszkodzić, powodując alergie lub uczulenia. Zdecydowanie lepiej sięgać po naturalne produkty, które zawierają maksymalnie kilka składników, a najlepiej jeden. W przypadku włosów, trzeba się zaopatrzyć w dobry i delikatny szampon do codziennego stosowania, odżywkę ze spłukiwaniem lub bez, w zależności od wymagań oraz masło Shea na włosy. Wspomniane masło, jest kluczowym składnikiem skutecznej pielęgnacji, ponieważ jest całkowicie naturalnym produktem o silnych właściwościach. Przede wszystkim koniecznie trzeba wybierać nierafinowane masło, ponieważ nie jest ono poddawane chemicznemu procesowi, w wyniku którego masło traci część cennych składników. Poza tym rafinacja pozbywa masła cudownego zapachu orzechowo – drzewnego, barwy i zmienia jego skład chemiczny. Nierafinowane masło ma postać twardej pasty, która po lekkim podgrzaniu zamienia się w olejek. Masło Shea nałożone na włosy, doskonale je odżywia, dogłębnie odżywia i nadaje im niesamowitej miękkości i połysku. Może być nakładane jako maska, lub odzywka ze spłukiwaniem. Najlepiej masło nałożyć na włosy i trzymać przez godzinę, po czym spłukać i umyć szamponem. Można także wetrzeć niewielką ilość masła w suche końcówki, aby je błyskawicznie nawilżyć i wzmocnić. Produkt ten świetnie się sprawdza jako baza do wykonania samodzielnego kremu do twarzy lub odżywczej maski do włosów. 

W sprzedaży znajdziemy naturalne masło Shea w postaci gęstej pasy, która po otwarciu powinna zostać zużyta w ciągu sześciu miesięcy. Wynika to z faktu, że nierafinowany produkt ma krótszą trwałość, a jego cenne składniki ulegają degradacji. Najlepiej masło Shea przechowywać w lodówce, bo niska temperatura mu służy. Chcąc kupić dobrej jakości produkt, najlepiej szukać masła w sklepach z ekologicznymi kosmetykami, ponieważ będzie ono posiadało niezbędne certyfikaty jakości.