Lecznicze działanie aloesu w żelu

Mnóstwo roślin stosowanych jest w lecznictwie i powszechnym stosowaniu od starożytności, a nawet wcześniej. Zawsze człowiek starał się czerpać z natury to, co najlepsze. Dzięki wiedzy, jaką zgromadzono dawno temu i przekazano w różnej formie do dziś, powszechnie wykorzystuje się rośliny w produkcji leków, kosmetyków oraz produktów spożywczych. Niektóre z nich są trudno dostępne, inne z kolei wiele osób może znaleźć w swoim ogrodzie lub hodować w domu.

Dobroczynne działanie żelu aloesowego

żel z aloesuNie inaczej jest w przypadku aloesu. Mimo że jego naturalnym środowiskiem są tereny pustynne, może być z powodzeniem trzymany w domu. Jego grube liście to efekt przystosowania do pierwotnych warunków, w których często brakowało mu wody, więc gromadzi ją w liściach. To właśnie miąższ z liści jest elementem rośliny, który zawiera najwięcej składników, które mają właściwości wykorzystywane przez człowieka. Żel z aloesu powszechnie stosowany jest jako składnik preparatów do pielęgnacji skóry, takich jak żele pod prysznic, szampony czy kremy, ale również składnik leków dostępnych w aptekach. Aloesowe preparaty w żelowej formie są świetnym środkiem łagodzącym oparzenia i ukąszenia owadów. Jest więc idealnym pomysłem, gdy wybieramy się na wakacje latem, niezależnie od tego czy jest to wyjazd nad jezioro, czy podróż do ciepłych krajów. Żel aloesowy przyniesie nam ukojenie po godzinach spędzonych na słońcu. Nawet jeśli nie mamy śladów oparzeń słonecznych, promienie UV wysuszają naszą skórę, przez co jest ona szczególnie podatna na uszkodzenia. Wymaga zatem specjalnej ochrony i odnowienia, którą może zapewnić właśnie aloes. Zawiera bowiem glikoproteiny, polisacharydy i minerały, które pobudzają komórki skóry do produkcji kolagenu. Tym samym wpływa również pozytywnie na sam wygląd skóry, poprawiając jej koloryt i jędrność. Właśnie z tych powodów kremy aloesowe są tak chętnie stosowane przez kobiety. Stosowanie aloesu w takiej formie zostawia skórę gładką i wyraźnie odmłodzoną, co jest wysoce pożądane gdy skóra traci swoją jędrność. Zmniejsza również skłonności skóry do złuszczania się poprzez dogłębne nawilżenie.

Aloes to roślina o wielu zastosowaniach, każde z nich pozytywnie wpływa na nasz organizm, wygląd i dzięki temu na samopoczucie. Dodatkowo, w formie pitnej może być stosowany jako środek wspomagający odchudzanie, zapobiegający infekcjom oraz wzmacniający odporność organizmu. Zawarte w nim minerały działają nawilżająco, odkażająco i wzmacniająco na nasz organizm. Dlatego warto zdecydować się na włączenie aloesu do codziennej pielęgnacji naszego ciała.