Kremy i masła z orzechów

 

W wielu dietach sporządzonych przez znanych dietetyków znajdziemy orzechy i inne ziarna. Nawet kremy i masła orzechowe są bardzo popularne i lubiane przez wszystkie osoby będące na diecie. Oczywiście takie kremy orzechowe są odpowiednie także dla dzieci. Jako źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych świetnie wpływają na układ krążenia. 

Najsmaczniejsze kremy z orzeszków

kremy orzechoweZdecydowanie każde masło orzechowe ma inny smak. Zależy on oczywiście od rodzaju orzechów z jakiego pochodzi. W sklepach na półkach mamy dostępność maseł z orzechów laskowych, arachidowych oraz nerkowca. Wszystkie są pożywne oczywiście nie mają dużo kalorii lecz muszą być naturalne oraz bez dodatku soli i cukru. Tylko wtedy będą idealne także dla sportowców czy osób dbających o zbilansowaną dietę. Masło naturalne orzechowe z prażonych np. nerkowców jest wyśmienite w smaku oraz powinno być wyprodukowane bez najmniejszego dodatku cukru, soli, utwardzonych tłuszczy, różnych dodatków chemicznych oraz konserwantów. Posmak słodyczy pojawiający się w kremie pochodzi wyłącznie z ich naturalnej zawartości w orzechach lub innych nasionach. Producenci zalecają przez użyciem takiego masła orzechowego dokładnego jego wymieszania. Często oddziela się olej i należy go ponownie połączyć z masłem. Cena za słoik to koszt około 20-30 złotych. Kremy orzechowe oprócz walorów smakowych ma także piękny zapach oraz cudowną gładką konsystencję. Firm, które produkują takie naturalne produkty jak masła orzechowej jest bardzo dużo. Niektóre masła można używać nawet jako składnik do dań na słono czyli obiadowych. Oczywiście równie świetnie smakują solo. Idealnie sprawdzą się  na kanapce, na naleśnikach czy z ulubionym deserem. Natomiast dodane do potrawki z kurczaka świetnie skomponuje się z ryżem i tagiatelle marchewkowym. Masło oczywiście ma datę przydatności do spożycia. Po otwarciu zazwyczaj jest to miesiąc i należy je przechowywać zamknięte w lodówce. Bardzo dobrze smakują także ciasta z zastosowaniem masła z orzechów laskowych.

W diecie zbilansowanej muszą być zawarte w odpowiedniej proporcji różne składniki odżywcze. Między innymi orzechy, nasiona itp. Orzechy można spożywać także w postaci kremów lub masełek. Lekko się rozsmarowują i nieziemsko smakują. Ich kremowa konsystencja oraz maślany posmak ma zwolenników także wśród dzieci i sportowców. Orzechy są dobrym źródłem białka i magnezu dlatego kochają je właśnie sportowcy i osoby dbające o figurę. Najważniejsze by były naturalne i bez dodatków soli oraz niezdrowego cukru.

Sprawdź więcej https://basiabasia.pl/