Kostki granitowe – sposoby wykorzystania

Jako osoba niepełnosprawna muszę się praktycznie każdego dnia zmagać z wieloma różnymi problemami. Jednym z nich było to, że mieszkam na wsi i w związku z tym moje podwórko jest pokryte ziemią oraz trawą, co zdecydowanie utrudnia poruszanie się nawet przy użyciu aktywnego wózka inwalidzkiego. Zakup kostek granitowych to w moim przypadku doskonale rozwiązanie. Tym bardziej że wiem, że mogę je wykorzystać również na kilka innych sposobów. Zakres zastosowań tego produktu ze względu na jego właściwości jest naprawdę imponujący.

Dlaczego bardzo cenię kostkę granitową?

poznań - kostka granitowaTe znakomite kostki granitowe zakupiłem już dawno temu, wtedy gdy cena była moim zdaniem atrakcyjna, ponieważ wiem, że mogę je w razie potrzeby nawet przez długi czas przechowywać. Położone na paletach nigdy nie będą zmieniały swoich właściwości tak samo zresztą, jak wtedy gdy zostaną już ułożone w miejscu swojego przeznaczenia. W pierwszej kolejności zajmę się oczywiście wyrównaniem podwórka. Po właściwym ukształtowaniu przygotuję podkład z mieszaniny piasku i cementu. Pod wpływem wody pochodzącej na przykład do opadów atmosferycznych ułożona kostka granitowa połączy się z takim podłożem i wtedy nawet pod dużym obciążeniem nie będzie się przemieszczała. Dla odwiedzających Poznań – kostka granitowa jest produktem łatwo dostępnym, ponieważ tam funkcjonuje wiele firm zajmujących się między innymi sprzedażą czegoś takiego. Między innymi z uwagi na bardzo duży ciężar tego produktu takie firmy oferują również profesjonalną usługę dostawy, z której zresztą chętnie skorzystałem. Również w mojej okolicy działają bowiem przedsiębiorstwa oferujące transport i to nawet w cenie konkretnych kostek, ale to już zależy od zamawianej ilości i całkowitej kwoty, jaką trzeba będzie zapłacić. To oczywiste, że kostki kolorowe muszą być droższe od zwykłych szarych. Z podwórkiem standardowy kolor tych kostek komponuje się bardzo dobrze, ale do ogródka wykorzystam egzemplarze kolorowe. Tym bardziej że zakupiłem kostki w różnych rozmiarach, bo dzięki temu mogę z nich stworzyć naprawdę eleganckie wzory.

Ścieżki w moim ogrodzie będą oczywiście precyzyjnie wyznaczone, ale to nie koniec moich pomysłów na wykorzystanie tego produktu. Z pojedynczych kostek i krawężników mam zamiar stworzyć bowiem granitowe podstawy pod doniczki, bo kiedy będą one stały na czymś takim, wyrastająca trawa nie będzie stanowiła problemu. W przyszłości być może w dokładnie ten sam sposób wyłożę wjazd na podwórko. Dzięki kostkom granitowym nie mam problemu nawet z ustawieniem mebli ogrodowych.