Korzyści z używania zawiasów wahadłowych

Wybór odpowiednich drzwi jest bardzo ważny, aby pomieszczenie było wykończone i wszystko w nim łączyło się w integralną całość. Nie chodzi w nich tylko o wygląd, o to jakiego są koloru i czy są wyposażone w szybkę. Poza tymi cechami pojawia się również kwestia sposobu i tempa ich zamykania, które mają inne wymagania w danym pokoju. Zastosowanie zawiasów wahadłowych do drzwi drewnianych pozwala na ciche zamykanie i łatwiejszy dostęp do pomieszczeń.

Zalety zawiasów wahadłowych do drzwi drewnianych

zawiasy wahadłowe do drzwi drewnianychPoprzez zamontowanie zawiasów wahadłowych, drzwi drewniane stają się dużo mniejszą przeszkodą między pomieszczeniami. Jeżeli chodzi o sypialnie czy łazienki, to tam najważniejsza jest przytulność i prywatność. Drzwi muszą się dobrze domykać i otwierać dopiero po naciśnięciu bądź przekręceniu klamki. W ten sposób wyznacza się naturalne bariery między domownikami. Jednak są miejsca, w których takie rozwiązanie się nie sprawdza. Zawiasy wahadłowe w drzwiach drewnianych pasują doskonale w przejściach między jadalnią a kuchnią. Jest to rozwiązanie zaczerpnięte z kowbojskich pubów, które przeszło do projektowania restauracji. To tam można zauważyć, jak przez wahadłowe drzwi wychodzą kelnerzy czy kucharze. Fakt, że nie muszą używać dłoni jest im bardzo wygodny, przez co ten sam mechanizm świetnie sprawdza się w domowych jadalniach. W sytuacjach kiedy chce się gotować duże ilości jedzenia, na świąteczne kolacje czy rodzinne przyjęcia, podróże między kuchnią a jadalnią mogą stać się uporczywe. Zawiasy wahadłowe do drzwi drewnianych, pozwalają więc nie wypuszczać zapachów i dźwięków z kuchni, maskując bałagan, jednocześnie umożliwiając wygodne przenoszenie kolejnych półmisków i talerzy pomiędzy pomieszczeniami, bez użycia rąk. Drzwi tego typu zapewniają całkowitą ciszę podczas zamykania a możliwość wyboru między zawiasem jednokierunkowym a dwukierunkowym pozwala na dostosowanie ich do architektury wnętrza. Nie będą przeszkadzać, trzaskać ani blokować a jednocześnie nadal będą spełniały tę samą rolę co zwykłe drzwi.

Zastosowanie zawiasów wahadłowych do drzwi drewnianych znacznie ułatwia spotkania z rodzinami przy wspólnym stole a także umożliwia zamaskowanie kuchennego rozgardiaszu. Drzwi tego typu sprawdzały się od stuleci i zawsze kojarzyły się z pubami i restauracjami. Mają w sobie nieco starodawnego charakteru, który świetnie sprawdza się w wielu wystrojach domów i mieszkań. Dzięki możliwości wybrania kierunkowości zawiasów można go bez problemu dopasować do swojej kuchni.