Jaką kredę tablicowa kupić?

Jako nauczycielka mam bardzo duże doświadczenie w posługiwaniu się… kredą. To proste narzędzie do pisania i rysowania jest znane od wieków, jednak nieustannie udoskonalane. Współczesne kredy możemy kupić w wielu odmianach, kształtach, kolorach, ale najważniejsze jest to, że niemal wszystkie są bezpieczne w użytkowaniu nawet przez kilkuletnie dzieci. Na które artykuły najlepiej się zdecydować i jak je optymalnie wykorzystywać? Postaram się odpowiedzieć na te pytania.

Wybór kredy tablicowej dla dziecka 

kreda do tablicW przypadki produktów dedykowanych dzieciom zawsze pierwszym i najważniejszym kryterium ich doboru jest bezpieczeństwo. Każda dobra kreda do tablic musi posiadać na swoim opakowaniu informacje na temat wszelkich niezbędnych atestów. Poza tym istotne jest to, dla jakich użytkowników są dedykowane tego typu pałeczki. Zazwyczaj wolno ich używać dopiero od trzeciego roku życia, ponieważ młodsze dzieci mogą mieć tendencję do gryzienia, a następnie połykania przedmiotów lub ich elementów. Dbając o zdrowie naszych pociech, warto wybierać także te produkty, które są bezpieczne dla alergików. W przypadku kredy nie istnieje możliwość całkowitego wyeliminowania pojawiania się reakcji skórnych, jednak można zminimalizować takiego ryzyko, sięgając po towary niepylące. Jeśli zatem wiemy, że nasz maluch boryka się z różnymi alergiami, to zwracajmy uwagę na etykiety opakowań. Wśród bogatej oferty artykułów plastycznych można zawsze wybrać te, które najmniej uczulają. Dobór odpowiedniej dla dziecka kredy jest także zależny od jego dotychczasowych zdolności manualnych. Dla najmłodszych dzieci lub starszych, ale mających problemy z motoryką małą dedykowane są przede wszystkim duże kawałki kredy o kwadratowym przekroju. Dlaczego? Takie przedmioty nie są zbyt łamliwe, a przy tym dobrze trzyma się je w dłoni. Warto także pomyśleć o odpowiedniej kolorystyce kupowanych artykułów. Najmłodsi z pewnością docenią żywe koloru, za pomocą których można tworzyć kontrastowe rysunki.

Kreda to wspaniałe narzędzie do wykonywania wielu ciekawych prac plastycznych, które pozwala dzieciom nie tylko rozwijać wyobraźnię, ale także ćwiczyć zdolności motoryczne. Warto jednak wiedzieć, który produkt tego typu warto kupić, aby dziecko mogło bezpiecznie i sprawnie się nim posługiwać. Istotne mogą okazać się różne właściwości towaru, np. jego kształt, wielkość, kolor. Dla mnie najważniejsza zawsze było to, aby kreda nie pyliła, co jest możliwe tylko wówczas, gdy zostanie wyposażona w specjalną osłonkę.