Jak oznaczać remont dróg?

Firmy zajmujące się budową, jak i remontami dróg, oprócz dbania o jak najszybsze wykonywanie prac, musza dbać również o bezpieczeństwo uczestników ruchu. Ważne jest więc, aby miejsce prac było właściwe oznaczone, oraz zabezpieczone. Służą do tego specjalne, wytrzymałe słupki znakujące.

Jakie słupki blokujące są najlepsze?

u12cPodczas przeprowadzania budowy jak również remontów dróg, trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Bardzo ważne jest, aby czas prac budowlanych był możliwe jak najkrótszy, ale nie wolno zapominać o bezpieczeństwie użytkowników ruchu. Remontując wiec jeden pas jezdni, ten, który nie został wyłączony z użytku, powinien był właściwie odgrodzony od tego, na którym przebiegają prace. Do tego celu wykorzystywane są specjalne słupki znakująco-zabezpieczające, takie jak u12c. Głównym zadaniem takiego słupka blokującego, jest skuteczne odgrodzenie pasa na którym nadal mogą poruszać się piesi i pojazdy, mimo trwającego remontu. Wszystkie słupki U12C wyróżnia ten sam, unikalny wygląd, oparty o konstrukcję w wysokości półtora meta osadzonej bezpośrednio w betonowym podłożu. Dzięki temu, takie słupki są w stanie bardzo skutecznie zapobiegać wjazdu na tak zabezpieczony teren przez osoby niepowołane. W przypadku słupków blokujących, takich jak u12 c bardzo ważne jest, aby były widoczne już daleka, tak aby pojazdy nie wjechały w nie z pełną prędkością. Dlatego też te słupki wyróżnia bardzo charakterystyczna, widoczna już z daleka biało-czerwona kolorystyka. Dzięki tmeu takie słupki są widoczne już z dalszej odległości, na co wpływ ma także zastosowanie do malowania tych słupków odblaskowego, proszkowego lakieru. Taki sposób malowania tych słupków sprawia również, że nałożony lakier jest wyjątkowo odporny, dzięki czemu oznaczenia te będą spełniać swoje funkcje przez naprawdę długi czas. Przy tym wszystkim, ogólny wygląd słupków jest na tyle dyskretny i nie rzucający się w oczy, że można je stosować podczas remontów nawet w centrach miast. Słupki u12c nie są montowane jedynie w miejscach remontów. Bardzo często stosuje się je między innymi aby zabezpieczać ścieżki rowerowe, a także aby czytelnie oznaczać miejsca parkingowe, dzięki czemu kierowcom znacznie łatwiej będzie wykonać bardzo trudny manewr parkowania.

Podczas remontów dróg bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniego bezpieczeństwa. W tym celu warto stosować odpowiednie, słupki, które mogą służyć jako widoczne z daleka bariery. Takie słupki poinformują o wykonywaniu prac drogowych, a także utrudnią dostęp osobom niepowołanym do miejsca wykonywania prac.