Jak montować blachodachówki?

Z roku na rok coraz więcej osób preferuje płytki metalowe, ze względu na ich oryginalny wygląd, cenę i łatwość montażu. Są to blachodachówki. W większości przypadków rola materiału źródłowego do tworzenia płytek metalowych jest wybierana ocynkowana. Z niego wycina się połacie o wymaganej wielkości, które są pokryte substancjami ochronnymi. Najwyższej jakości rodzaje płytek metalowych są przetwarzane na przykład powłokami polimerowymi.

Budowa i montaż blachodachówek

blachodachówki krakówWarstwa polimerowa chroni stal przed wilgocią i różnymi negatywnymi czynnikami. W rezultacie blachodachówki wytrzymują dłużej. Powłoka polimerowa pełni również funkcję estetyczną. Blachodachówki są znacznie tańsze w porównaniu z klasycznymi dachówkami z gliny. Blachodachówki to niezawodne i trwałe pokrycie dachowe. Wysoką odporność korozyjną tego materiału zapewnia zastosowanie wysokiej jakości surowców oraz specjalnych powłok polimerowych. Arkusze płytek metalowych są układane w stosy za pomocą drewnianych klocków ułożonych u podstawy stosów i listew ułożonych między arkuszami. Jeśli składowanie odbywa się na otwartej przestrzeni, konieczne jest zapewnienie lekkiego nachylenia arkuszy na całej długości w celu odprowadzania wody. W bezpośrednim sąsiedztwie miejsca składowania zabrania się wykonywania prac spawalniczych, a także innych czynności mogących uszkodzić powierzchnię blachodachówki. Montaż powinien następować tylko przez wykwalifikowanych dekarzy, którzy wiedzą, jak kłaść blachodachówki Kraków to miasto, gdzie prawie wszystkie domki jednorodzinne posiadają na swoich dachach ten materiał. Podczas montażu, aby uniknąć skaleczeń na ostrych krawędziach płytek metalowych, personel musi pracować w rękawicach ochronnych. W procesie podnoszenia blach na dach i ich zakładania konieczne jest użycie sprzętu zabezpieczającego. Zabrania się wykonywania prac wysokościowych w trudnych warunkach atmosferycznych, jak silny wiatr, deszcz, grad, śnieg czy burza. Dlatego też absolutnie nie poleca się samodzielnego montażu dachówek na dach, ponieważ może skończyć się to nieszczęściem.

Do mocowania arkuszy blachodachówki stosuje się wkręty samogwintujące ze stali nierdzewnej z uszczelką polimerową. Nowoczesne dachy składają się z kilku warstw o ​​różnych funkcjach. Niezawodność i trwałość zadaszenia zapewnia zastosowanie wysokiej jakości materiałów oraz prawidłowy montaż blachodachówki. Jeśli choć jeden element zostanie nieprawidłowo zainstalowany, doprowadzi to do gwałtownego skrócenia żywotności całej konstrukcji.