Jak działają oflisiarki do desek?

Wycinanie desek z oflisów jest jednym ze sposobów na zmniejszenie strat surowca w tartakach i zakładach obróbki drewna. Wykonuje się je poprzez zastosowanie oflisiarek do desek, które charakteryzują się niezwykle prostym a skutecznym działaniem. Tworzą elementy drewniane, które są wykorzystywane do produkcji mebli oraz elementów wyposażenia domowego i przydomowego.

Działanie oflisiarek do desek

oflisiarka do desekW tartakach i zakładach obróbki drewna stosowanych jest kilka rodzajów maszyn, które wycinają różne elementy wykorzystywane później w produkcji mebli, części budowlanych czy samodzielnych konstrukcji. Jednym z nich jest oflisiarka do desek, która umożliwia produkcję tych półproduktów z oflisów. Jest to część drzewa, która w innych przypadkach nie nadawałaby się do wykorzystania, ze względu na zaokrąglony kształt i korę, jednak dzięki takiemu urządzeniu można wyciąć z niej niepowtarzalne półprodukty drewniane, z których wykonuje się wiele rodzajów mebli. Oflisiarka jest zbudowana ze stołu podawczego, którego długość zawsze może zostać zwiększona pod potrzeby klienta. Pozwala to na operowanie na jeszcze dłuższych fragmentach oflisów. Piły pracują w pozycji pionowej oraz poziomej na dwóch wrzecionach, co pozwala na na dokładne cięcie drewna o szerokości do nawet 40 cm. Konstrukcja maszyny pozwala na szybki zwrot kosztów zakupu oraz ograniczenie do minimum strat surowca, na czym zależy każdemu producentowi. Półprodukt w postaci nieoberżniętych desek z oflisów może być wykonany dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Pozwalają one na bezpieczną i sprawną pracę operatora oraz jego wygodę. Obsługa jest prosta, dzięki intuicyjnemu panelowi sterującemu, z niezbędnymi przyciskami pozwalającymi na zatrzymanie pracy maszyny czy przyspieszenie działania pił. Dzięki bezpieczeństwu i niezawodności, praca oflisiarek przekłada się na wydajność, która w zakładach obróbki drewna jest niezwykle istotna. Dzięki wykorzystaniu pił poziomych jak i pionowych, można na nich wykonywać zarówno deski ze skośnym oflisem po bokach, jak i zwyczajne, równoległe.

Obróbka drewna wymaga zastosowania jak największej ilości surowca. Straty powinny być minimalizowane przy każdej okazji, przy każdego rodzaju elementów. Dzięki oflisiarkom do desek, materiał który wcześniej nie byłby do niczego potrzebny, może zostać wykorzystany w pełni a wykonane z niego półprodukty znajdą swoje zastosowanie przy produkcji mebli oraz elementów wyposażenia domowego i przydomowego w modnym stylu rustykalnym.