Funkcjonalne listwy wykończeniowe

 

Remont mieszkania to okazja do włączenia nowych pomysłów aranżacyjnych, odświeżenia podłóg i ścian a nawet zmiany układu wnętrz. Od budżetu oraz chęci użytkowników zależy jakie zmiany zostaną wprowadzone. Warto pamiętać, że czasem nawet detale wykończeniowe znacznie wpływają na ostateczny efekt wizualny. Jednym z takich przykładów są różnego rodzaju listwy, które są nie tylko praktyczne, ale także bardzo estetycznie się prezentują. Bez problemu można wybrać do każdego pomieszczenia odpowiednie wzory. 

Zalety i rodzaje listew NMC

przypodłogowe listwy nmcStarannie dopracowane szczegóły wykończeniowe świadczą o profesjonalizmie i zamiłowaniu do wysokiej estetyki. Wśród listew wykończeniowych można wyróżnić kilka rodzajów – ścienne, podłogowe i przysufitowe. W zależności od rodzaju pomieszczenia oraz indywidualnych upodobań właścicieli można zastosować najbardziej odpowiednie rozwiązania. W sklepach dostępne są minimalistyczne i najbardziej klasyczne listwy o gładkiej strukturze, najczęściej w kolorze białym – tego typu wykończenia można zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Efektowne przypodłogowe listwy NMC oferowane są w różnych szerokościach i wzorach. Uwagę przyciągają szczególnie te projekty, które posiadają oryginalne frezowania lub ozdobne tłoczenia geometryczne. Takie motywy wykończeniowe rewelacyjnie wyglądają w reprezentacyjnym pokoju dziennym czy w sypialni. Co ważne – wysokiej jakości listwy odporne są na działanie wilgoci oraz na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Do łazienek natomiast przygotowywane są takie listwy, które mają dodatkowo podwyższoną odporność na wilgoć. Listwy przypodłogowe wykonywane są z różnych materiałów. Najbardziej popularne realizowane są z trwałego poliuretanu, ale dużą popularnością cieszą się też listwy drewniane i z materiału MDF. W zależności od gustu klienta oraz rodzaju i stylu pomieszczenia można wybrać najbardziej odpowiednie warianty. Wiele z oferowanych listew w kolorze białym można pomalować na inny kolor, co stwarza możliwość wykorzystania własnych pomysłów aranżacyjnych.

Starannie dopracowane wnętrza zawsze wywołują pozytywne skojarzenia. W takich pomieszczeniach znacznie swobodniej i bardziej komfortowo czują się także wszyscy użytkownicy. Warto wziąć zawsze pod uwagę indywidualne upodobania względem elementów wyposażenia wnętrz, aby włączyć takie projekty, które będą praktyczne a zarazem atrakcyjne wizualnie. Wybór jest duży, wystarczy jedynie porównać oferty i dobrać odpowiednie produkty, które będą odpowiadały na konkretne oczekiwania.