Firmy coraz częście korzystają z outsourcingu informatycznego

Coraz więcej firm korzysta z usług informatycznych świadczonych na zasadach outsourcingu. Jest to rozwiązanie bardzo korzystne zarówno dla małych firm jak i dużych korporacji. Dlaczego coraz częściej wynajmuje się informatyków do konkretnych zadań zamiast zatrudniać ich na etacie? Bo jest to o wiele bardziej opłacalne, a przecież dla każdej firmy najważniejsza obecnie jest minimalizacja kosztów. Usługi IT w ramach współpracy biznesowej świadczą zarówno pojedynczy specjaliści jak i firmy informatyczne.

Zalety outsourcingu usług IT

outsourcing dla firm WarszawaBranża informatyczna bardzo mocno ewaluowała, ponieważ technologie informatyczne rozwijają się niemalże z prędkością światła – w przenośni i dosłownie. Dzisiaj usługi w dziedzinie IT nie polegają już tylko i wyłącznie na uruchomieniu komputera i skonfigurowaniu firmowej sieci internetowej. Nowoczesne usługi informatyczne to projektowanie, programowanie, tworzenie aplikacji mobilnych i nadzór nad sieciami oraz serwerami. Zatrudnienie informatyka na etacie to dla przedsiębiorcy lub dużej firmy koszty rzędu dwudziestu tysięcy brutto. Są to ogromne pieniądze, więc nic dziwnego, że firmy odchodzą od oferowania etatów w działach IT. I tutaj właśnie można czytelnie przedstawić zalety, jakie niesie za sobą outsourcing dla firm Warszawa jest miastem, w którym z usług informatyków korzysta się tylko i wyłącznie w taki sposób. Wygląda to tak, że informatycy zakładają swoje działalności gospodarcze zyskując w ten sposób status przedsiębiorcy. Firmy korzystają z ich usług na zasadzie współpracy biznesowej, a informatycy za faktycznie wykonaną pracę wystawiają swoim kontrahentom faktury. Jeden informatyk ma pod swoją opieką nawet kilka do kilkunastu firm. Firmy korzystające z outsourcingu płacą informatykom rachunek za zadania, które zostały zlecone i zrealizowane. W ten sposób firmy korzystające z outsourcingu IT nie muszą wydawać ogromnych kwot na zatrudnianie informatyków, ale zawsze w razie potrzeby mogą z ich usług skorzystać.

Model delegowania konkretnych działów poza strukturę firmy sprawdza się nie tylko w kwestii usług informatycznych, ale również księgowych czy marketingowych. Zlecanie konkretnych zadań specjalistom współpracującym na umowie biznesowej stosowane jest od wielu lat również w sprzedaży. Outsourcing jest po prostu o wiele korzystniejszy dla firm, które z niego korzystają, ponieważ nie generuje on zbędnych kosztów związanych z zatrudnianiem pracowników. Firmy płacą ustaloną stawkę za zrealizowanie założonych zadań i wykonanie zleconej przez nie pracy.