Filiżanka – produkt wyjątkowy

 

Pewnego dnia zauważyłem, że zaczyna mi brakować głębokich i płytkich talerzy. Zastanowiłem się jednak przez chwilę i zrozumiałem, że powody takiego stanu rzeczy są bardzo proste. Przecież po upadku na podłogę taki talerz trwałemu uszkodzeniu i jest to najlepsze wyjaśnienie braków w mojej zestawie. Wygląd dekoracyjnych talerzy robi dobre wrażenie i właśnie dlatego poważnie wziąłem pod uwagę zakup właśnie takiego kompletu. Zanim dokonałem zakupu, odwiedziłem jednak wiele sklepów z tego typu produktami. Była to znakomita okazja do zobaczenia różnic pomiędzy poszczególnymi produktami.

Co chciałem wiedzieć o talerzach dekoracyjnych?

dekoracyjny komplet talerzy na 6 osóbZwracałem uwagę przede wszystkim na ilość elementów znajdujących się w konkretnym zestawie, bo teraz takie talerze są często sprzedawane razem z wieloma innymi produktami potrzebnymi do tego, żeby podawać obiady oraz inne posiłki. Innymi produktami mogą być na przykład cukiernice, specjalne naczynia do sosu, filiżanki i tym podobne. Zdecydowałem się na zakup dużego kompletu, ponieważ wiedziałem, że wtedy, nawet jeżeli coś stłukę to i tak będę mógł z powodzeniem długo z niego korzystać. Dekoracyjny komplet talerzy na 6 osób wygląda elegancko przede wszystkim ze względu na wyjątkowe wzory widoczne na tych nowoczesnych naczyniach. W sklepach, które odwiedzałem, miałem okazję zobaczyć talerze, na których widoczne były kwiaty oraz inne atrakcyjne wzory. Jako osoba praktyczna przed dokonaniem zakupu na podstawie informacji podanych przez producenta na opakowaniu czegoś takiego starają się zweryfikować to, czy konkretne talerze można wkładać do zmywarki, bo zależy to w dużej mierze od barwników wykorzystanych do tworzenia tych wzorów. Zdecydowałem się na egzemplarze, które mogę swobodnie włożyć nawet do mikrofalówki. Nie tylko dobrze znoszą one kontakt z detergentami takimi jak płyny do mycia naczyń, ale również są odporne na powstawanie zarysowań na skutek kontaktu ze sztućcami. Wszystkie talerze należące do konkretnego kompletu wykonane są w taki sposób, żeby miały wspólne elementy i podobny kształt.

Kształt czegoś takiego musi oczywiście zależeć od przeznaczenia konkretnego talerza, bo to oczywiste, że ten przystosowany do napełniania go zupą musi być głębszy. Talerze przystosowane do podawania dań głównych są za to zwykle większe, jeżeli chodzi o ich średnicę. Pochodzące z kompletów talerze dekoracyjne są przeze mnie wykorzystywane jako piękne ozdoby. Zdecydowałem się na umieszczenie ich w szafie z szybą i po to, aby wszyscy mogli je podziwiać. Są gładkie, więc cały brud można łatwo spłukać.