Fantastyczna farba kredowa

Gdy zastanawiamy się nad własnoręcznym odmalowywaniem mebli powinniśmy przede wszystkim zastanowić się nad tym czy nie chcemy naszej pracy wykonać szybciej, a przy tym bardzo efektownie. Rozwiązaniem w tej kwestii będą farby kredowe, które od paru dekad są rozsławiane dzięki ich autorce. Warto jednak zaznaczyć, że ich niepowtarzalność to nie tylko fakt, że wykorzystuje się do ich produkcji związki kredowe, ale również działanie farby na daną powierzchnię. To intrygujący i unikatowy produkt, dzięki któremu niemal każdy z nas z łatwością odmaluje meble.

Proste malowanie kredowymi farbami

chalk paintRenowacja mebli to temat dosyć kontrowersyjny dla osób, które nigdy tego nie robiły. Pierwsze razy mogą być czasochłonne, a przy tym efekty będą mizerne. Warto jednak zaznaczyć, iż do użytku domowego warto zastosować coś prostszego, dzięki czemu nie będziemy marnować swojego wolnego czasu. Tym rozwiązaniem jest chalk paint, czyli farba kredowa mająca naprawdę szeroki zakres zastosowań. Przede wszystkim możemy nią malować nie tylko drewno, ale również gips, posadzkę czy metal. Warstwy bardzo szybko schną, ponieważ kreda ma taki właściwości. Zaczynając pracę rano wieczorem będziemy mogli ponownie wkładać przedmioty do naszego mebla. Oczywiście, po nałożeniu dwóch warstw, które dadzą nam dokładne pokrycie, musimy nałożyć wosk. Nakładamy go z pomocą niestrzępiącej się szmatki kolistymi ruchami, a drugą ściereczką ściągamy nadmiar, aby powierzchnia była wyrównana. W ten sposób nasz mebel będzie wyglądał bardzo szlachetnie. Zapewne wielu z nas może zastanawiać się kiedy należy szlifować i bejcować mebel, jednak przy tej farbie w większości wypadków są to czynności zbędne. Wykonujemy je jedynie, gdy stara farba schodzi albo mamy bardziej widoczne zarysowania na powierzchni. Co więcej, farbą tą możemy dekorować i tworzyć ciekawe efekty o różnorodnej kolorystyce. Fenomenalnie się mieszają, dzięki czemu zyskamy niepowtarzalne kolory, które będą nie do podrobienia. Warto korzystać z farb kredowych.

Gdy zastanawiamy się nad tym czy chalk paint to dobry wybór musimy wiedzieć, iż nie ma lepszego dla osób, które nigdy nie malowały, jak również dla zaawansowanych praktykantów. Dzięki szybkoschnącej formie możemy w jeden dzień renowować stary mebel albo postarzyć ten, który wygląda dla nas zbyt nowocześnie. Fantastyczną opcją jest również to, iż z łatwością pomieszamy kolory uzyskując ciekawe barwy. Kolejny atutem będzie fakt, że nie musimy szlifować ani bejcować, co jest ułatwieniem w pracy.