Doskonałe włókna z alpaki

Każdy z nas uwielbia nosić przyjazne skórze ubrania, które dodatkowo spełniają szereg innych funkcji. Najbardziej dotyczy to zimowych nakryć wierzchnich, które kupujemy z myślą o noszeniu ich przez kilka sezonów. Dlatego włókno pozyskiwane z alapak jest jedną z częściej wybieranych opcji, gdyż w przeciwieństwie do wełny nie podrażnia skóry ani nie wywołuje reakcji alergicznej. To doskonały wybór bez względu na nasz wiek czy płeć, w związku z czym warto zapoznać się z tak świetnymi produktami na włóczce z alpaki i może zdecydować na tak cudowny wyrób odzieżowy. 

Perfekcyjny i wygodny płaszcz z alpaki

płaszcze z alpakiW życiu każdego z nas w końcu nadchodzi ten moment, iż musimy wymienić starą kurtkę na jesień i zimę. Nie jest to dla wielu z nas najprzyjemniejszy moment, gdyż wiele modeli się nam nie podoba. Dodatkowo często po jednym sezonie okazuje się, iż nasz płaszcz wygląda już okropnie. Dlatego płaszcze z alpaki są bardzo ciekawym wyborem ze względu na to najlepszej jakości włókno. Alpaka to po prostu włóczka pozyskiwana z futra alpaki huacaya, suri albo z wikunii andyjskiej. W przypadku dwóch pierwszych są one bardzo delikatne i jakościowe, jednak ich cena nie jest aż tak wygórowana. W przypadku wikunii andyjskiej ceny dochodzą nawet ponad 1000 euro za około 100g włóczki. Dlaczego krycia wierzchnie z alpaki są coraz bardziej popularne? Ponieważ mają wiele zalet i nawet są znacznie lepsze niż wełniane wyroby. Przede wszystkim w związku z tym, iż alpaka ma delikatne i antyalergiczne włosie, które jest bardzo przyjazne naszej skórze. Niestety, wełna pokryta lanoliną bardzo często nas podrażnia. Kolejną zaletą produktów z alpaki jest ich lekkość, higroskopijność oraz to, iż tak szybko nie gromadzi wody. Alpaka poza sezonem zimowym spisuje się też na inne projekty, które są letnie w połączeniu z innymi włóknami. Dzięki właściwościom termoizolacyjnym możemy być pewni, iż nie zmarzniemy. Dodatkowo włókno nie gnie się prosto ani nie mechaci, przez co przez wiele lat będzie wyglądać perfekcyjnie.

Jednym z bardziej pożądanych włókien w obecnych czasach są alpaki, których futro jest niezmiernie delikatne. Bardzo często porównuje się je również do kaszmiru. Z tej włóczki wytwarza się doskonałe płaszcze na okres jesienno-zimowy. Są polecane nie tylko ze względu na utrzymywanie ciepła, ale również przez ich lekkość oraz to, iż wyglądają na każdym tak samo dobrze. Bez względu na nasz wiek czy płeć powinniśmy przemyśleć zakup tak doskonałego wyrobu, który pozostanie w naszej szafie na długo.