Dobre jakościowo gaśnice proszkowe

Gaśnice proszkowe są najbardziej popularnym rodzajem gaśnic, który charakteryzuje się wysokim poziomem efektywności działania. Służy ona do gaszenia pożarów ciał stałych, cieczy, jak i gazów. Warto wiedzieć w jakich przypadkach może być wykorzystywana taka gaśnica, dlaczego warto posiadać model samochodowy, jak również w jaki sposób należy z niej właściwie korzystać. Dzięki temu nie tylko umieścimy odpowiednią gaśnicę w poszczególnych miejscach, ale także będziemy ją prawidłowo użytkować.

Dobieramy odpowiednią gaśnicę proszkową

gaśnica proszkowa 6 kgGaśnice proszkowe sprawdzają się zarówno w przypadku większych pożarów, jak i niewielkich. Przydatnym zakupem będzie gaśnica proszkowa 6 kg. Zgodnie z unijnymi standardami wyróżnia się trzy rodzaje gaśnic, ale aż sześć kategorii określających do czego mają służyć dane modele gaśnic. Gaśnica proszkowa jest najbardziej popularnym modelem, za którym plasuje się gaśnica wodna, pianowa i płynowa. Podstawową przyczyną popularności gaśnicy proszkowej jest jej szerokie zastosowanie. Możemy spotkać ją w różnorodnych instytucjach, biurach, jak również środkach komunikacji miejskiej. Istotne jest posiadanie gaśnicy proszkowej w samochodzie, za której brak może nam grozić mandat. Gaśnice o oznaczeniu symbolem A służą do gaszenia ciał stałych, zarówno w drewna, metalu, papieru czy gumy. Gaśnice oznaczone jako B służą do gaszenia pożarów zarówno ciał stałych, jak i ciekłych, które mogą się topić. Wśród materiałów tego typu można znaleźć różne tworzywa sztuczne, smołę czy benzynę. Natomiast gaśnice oznaczone jako typ C przeznaczone są do gaszenia palących się gazów. Ta znaczna ilość zalet nie oznacza jednak, że w przypadku gaśnic proszkowych nie występują żadne wady. Po ugaszeniu pożaru miejsce korzystania z gaśnicy będzie oblepione specjalnym proszkiem, który jest szkodliwy dla zdrowia. Za usunięcie tego proszku odpowiedzialna jest straż pożarna. Podczas gaszenia ognia należy być bardzo ostrożność, jednak najlepszy efekt uzyskuje się z odległości jednego metra od ognia.

Reasumując, pożarów nie da się całkowicie uniknąć, jednak mamy możliwość skorzystania ze skuteczny sposobów gaszenia ich na jak najwcześniejszym etapie rozwoju. Z tego powodu warto wziąć pod uwagę zakup gaśnicy proszkowej, której rozmiar powinien być idealnie dopasowany do wielkości przestrzeni, w jakiej będzie stosowana. W przypadku pomieszczeń biurowych warto wybrać większą. Jeżeli mamy wątpliwości odnośnie tego, w jaki sposób możemy stosować gaśnicę, warto dopytać się w punkcie, w którym będziemy ją kupować.