Czy warto używać kosmetyków dla wegan?

Od kiedy przeszłam na weganizm zaczęłam większą uwagę przykładać również do kosmetyków, jakie używam. Wiele składników, z których produkuje się kosmetyki niestety jest pochodzenia zwierzęcego. Postanowiłam, zmienić całkowicie moją pielęgnację i zacząć używać jedynie sprawdzonych kosmetyków wegańskich w trosce o dobro zwierząt. Zmieniłam również kosmetyki do makijażu na te ze składnikami pochodzenia naturalnego.

Wegańskie kosmetyki jako nowa droga w makijażu

sprawdzone kosmetyki dla wegan - sklep onlineKosmetyki wegańskie nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego takich jak miód, lanolina, elastyna czy jedwab. Poza tym nie zawierają one sztucznych dodatków, silikonów czy parabenów, które mają bardzo niekorzystny wpływ na cerę i mogą nawet powodować trądzik. W trosce o swoją cerę i dobro zwierząt zaczęłam sięgać tylko po wegańskie produkty, podczas produkcji których nie cierpią zwierzęta. Poza zmianą kosmetyków do pielęgnacji postanowiłam zmienić również używane przeze mnie kosmetyki kolorowe takie jak pudry, bronzery czy cienie to powiek. Ponadto zaczęłam używać również wegańskich pędzli, które zrobione są włókien syntetycznych, które są niezwykle miłe w dotyku i nabierają odpowiednie ilości kosmetyków, nie powodując marnowania ich. Wegańskie kosmetyki kolorowe nie zawierają jedwabiu, który pozyskiwany jest przez uśmiercanie jedwabników oraz nie posiadają kolagenu, który pozyskiwany jest ze zwierzęcych kości. Stworzone są natomiast z minerałów, które w świetny sposób pielęgnują cerę. Cienie do oczu nie posiadają barwników pochodzenia zwierzęcego, zastąpione zostały składnikami pochodzenia naturalnego. Wegańskie kosmetyki nie są również testowane na zwierzętach, więc są całkowicie cruelty-free. Kiedy zdecydowałam się zacząć używać wyłącznie naturalnych kosmetyków postawiłam na sprawdzone kosmetyki dla wegan – sklep online posiada niezwykle szeroką ofertę, która bardzo przypadła mi do gustu. Zaopatrzyłam się w pięknie napigmenowane paletki z cieniami do makijażu oczu, pudry do konturowania oraz wspaniałej jakości pędzle. Jestem bardzo zadowolona z wysokiej jakości kosmetyków.

Kosmetyki wegańskie, które stosuje pochodzą od polskiego producenta. Bardzo się cieszę, że nie tylko dbam o dobro zwierząt ale i wspieram polskiego producenta. Jest to niezwykle cenne w tych czasach. Kosmetyki są umieszczone w ekologicznych opakowaniach w trosce o planetę. Kosmetyki wegańskie są niezwykle dobrze napigmentowane oraz są bardzo wydajne, zatem wystarczają na bardzo długi czas. Pędzle nie nabierają zbyt dużych ilości produktów, zatem nic się nie marnuje.