Adwokaci specjalistami w sprawach rozwodowych

Ślub jest wyjątkową uroczystością, w trakcie której małżonkowie obiecują sobie, że będą trwać przy sobie i wspólnie stawiać czoła pojawiającym się problemom. Niestety często rzeczywistość okazuje się zupełnie inna, co w konsekwencji prowadzi do decyzji o rozwiązaniu związku małżeńskiego. Rozwód jest wyjątkowo trudną decyzją, jednak często okazuje się, iż jest jedynym rozwiązaniem sytuacji konfliktowych. Prawne zakończenie związku małżeńskiego na drodze sądowej wynika z zupełnego i trwałego rozkładu pożycia. Rozwód jest udzielany wówczas, gdy nie ma pomiędzy małżonkami więzi uczuciowej, fizycznej i gospodarczej.

Adwokaci reprezentują swoich klientów podczas spraw rozwodowych

sprawy rozwodowe krakówPierwszym krokiem, który należy uczynić, to złożenie pozwu rozwodowego, który musi być kompletny i prawidłowo uzupełniony. W tym momencie często pojawiają się błędy, które skutkują tym, iż sprawa rozwodowa przedłuża się. Warto skorzystać z pomocy specjalistów. Dbają oni o dobro swoich klientów i starają się, by decyzje, jakie podejmie sąd, były dla nich korzystne. Ich specjalnością są sprawy rozwodowe Kraków to miasto, gdzie klienci mogą skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej. Podczas rozprawy zapada decyzja o przyznaniu alimentów. Mają one na celu zapewnić podstawowe środki na utrzymanie najbliższych osób. Istotną kwestią jest także podział majątku po rozwodzie, kiedy podczas rozprawy małżonkowie są zgodni do tego, w jaki sposób podzielić majątek, sąd może przeprowadzić podział w trakcie rozwodu. W przypadkach, kiedy pojawiają się sprawy konfliktowe, konieczne jest przeprowadzenie odrębnego postępowania sądowego. Adwokaci pomagają swoim klientom i dbają o to, by sprawa rozwodowa skończyła się możliwie jak najszybciej i najkorzystniej. Podczas postępowania sądowego istotne jest także ustalenie władzy rodzicielskiej na wspólnymi małoletnimi dziećmi. Sąd kieruje się wówczas zawsze dobrem dziecka. Często rodzice wspólnie decydują się na wykonywanie władzy rodzicielskiej, czasem jednemu z nich może zostać ona ograniczona.

Kancelaria adwokacka jest miejscem, gdzie można skorzystać z pomocy profesjonalisty. Można się do niego zwrócić w przypadku, kiedy winni są oboje małżonkowie lub wyłącznie jeden z nich. Dzięki niemu możliwe jest rozwiązanie małżeństwa bez orzekania lub z orzeczeniem o winie. Adwokaci wspierają swoich klientów w trudnych sprawach, które często wiążą się z przeżywaniem przez nich ogromnych emocji i stresu. Pomagają w przygotowaniu pism procesowych, a także rozwiewają wszelkie wątpliwości. Warto zatem skorzystać z ich pomocy, gdyż dzięki nim istnieje szansa na szybkie i sprawne rozwiązanie małżeństwa.