Zawiasy do bram skrzydłowych

Budując dom zazwyczaj decydujemy się na bramy wjazdowe. Wiąże się to również z dodatkowymi rzeczami, na które musimy zwrócić uwagę aby zainwestować w porządną bramę. Staramy się wszystko zorganizować tak aby funkcjonowało dobrze przez kolejne kilka lat. Mamy współcześnie szeroki wybór produktów, które pozwalają nam na naprawdę bardzo odważne projekty. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Solidny zawias do bramy posesji

Zawiasy do bram skrzydłowychZagadnieniem nad którym warto się zastanowić  są zawiasy do bram skrzydłowych. Zawias to podstawowy element każdej bramy. Jego odpowiedni dobór i montaż rzutuje na funkcjonowanie bramy, która powinna służyć długie lata. Zazwyczaj kupujemy przedmioty z wyższej półki aby nie psuły się po kilkunastu tygodniach. Do montażu bram skrzydłowych najczęściej stosuje się dwa rodzaje zawiasów. Zawiasy regulowane inaczej zwane śrubowe oraz zawiasy tak zwane toczone. Zawias do bram skrzydłowych idealnie sprawdzą się w sytuacji, gdy podjazd do naszej posesji nie jest płaski. Jego zastosowanie zagwarantuje, że brama dwuskrzydłowa otwierana na boki zostanie prawidłowo zamontowana, a jej skrzydła będą w pełni rozchodzić się na boki pomimo wznoszącego się podjazdu. Zawiasy toczone i regulowane pełnią taką samą funkcję ale różnią się od siebie w sposób zasadniczy. Najważniejszą różnicą między tymi typami zawiasów jest sposób montażu. Zawiasy toczone spawa się do bramy i słupka. Montaż ich jest bardziej pracochłonny i łatwo popełnić błędy przy montażu. Przy montażu należy w bardzo staranny sposób ustawić bramę, a następnie przyspawać zawiasy. Należy dołożyć dużej uwagi do tej czynności, gdyż późniejsza regulacja zawiasów jest niemożliwa. Jeśli sami jesteśmy w stanie to zrobić to warto się zaangażować , jeśli natomiast nie mamy takich możliwości to warto zamówić specjalistę, który już na etapie stawiania domu może się tym zająć. Do tej pracy wymagana jest specjalistyczna wiedza. Warto wiedzieć na przykład to, że wyróżniamy zawiasy z kulką oraz bez kulki. Zawiasy z kulką pracują bardziej płynnie i lepiej przenoszą obciążenia. Zawiasy regulowane to w dzisiejszych czasach najbardziej popularny typ zawiasów bramowych.

Możemy wyróżnić zawiasy przykręcane do słupka na przykład słupek betonowy lub zawiasy spawane do słupka metalowego. Każdy zatrudniony przez nas fachowiec doskonale orientuje się w tym temacie i z pewnością będzie nam w stanie doradzić jak najbardziej odpowiedni zawias bramowy do naszego podjazdu i do posesji, tak aby komfort użytkowania z takiej bramy był dla nas jak największy.