Zalety taśmy PET

Wszędzie tam, gdzie konieczne jest zabezpieczenie ładunków, zwłaszcza o większych gabarytach, a priorytetem w przypadku takich czynności jest wysoka wytrzymałość i elastyczność, najlepszym rozwiązaniem będą taśmy spinające (zwane też taśmami budującymi). Taśmy spinające to produkt przeznaczony do spinania maszynowego i ręcznego różnego rodzaju przedmiotów. Takie rozwiązanie jest o wiele lepsze niż stosowanie tradycyjnych produktów metalowych.

Jakie jest zastosowanie taśm PET?

taśmy spinające petProces opasywania ładunków za pomocą taśm bandujących nazywany jest bindowaniem. Wymaga on nie tylko wykorzystania taśm, ale również specjalistycznych zapinek, napinaczy lub paskowaczy. Niezależnie od stosowanych akcesoriów dodatkowych, to taśmy spinające odgrywają pierwszoplanową rolę w skutecznym budowaniu ładunku. Dzięki nim możliwe jest bezpieczne spinanie ładunku oraz łatwiejszy proces opasywania ładunku bez konieczności wykorzystania kosztownych urządzeń. Ładunek zachowuje jakość struktury produktu, bez przebarwień i innych uszkodzeń mechanicznych. Taśmy spinające PET zachowują stałe naprężenie na ładunku. Taśmy PET charakteryzują się dużą wytrzymałością na zerwanie, a jednocześnie są bardzo elastyczne. Są one doskonałą alternatywą dla taśm stalowych. Taśma poliestrowa twarda jest wykorzystywana do zabezpieczania ładunków oraz ich stabilizacji podczas transportu. Najczęściej się nią spina ciężkie gabarytowo ładunki, jak np. betonowe elementy budowlane, opasywanie tarcicy, paletyzowanie płyt wiórowych czy też bel papieru. Taśmy PET miały całkowicie wyprzeć taśmy stalowe z rynku i jednocześnie obniżyć koszty spinania. Dzięki ich elastyczności możliwe jest uzyskanie dużego napięcia taśmy, co zapobiega rozluźnienia się ładunku. Taśmy pet są najczęściej stosowane w zautomatyzowanym pakowaniu, gdzie są w stanie spełnić nawet najbardziej wymagające normy jakościowe. Dzięki nim jest możliwe bezpieczne spinaie i rozpinanie ładunków. Łatwa aplikacja nie wymaga nie wymaga użycia drogich urządzeń. Są odporne na czynniki atmosferyczne i oferują wytrzymałość porównywalną do taśm stalowych.

By zminimalizować ryzyko uszkodzenia ładunku podczas transportu należy go w odpowiedni sposób zabezpieczyć. O ile przy pakowaniu niewielkich przesyłek sprawdzi się zwykła taśma klejąca, tak już w przypadku ciężkich ładunków o dużych gabarytach konieczne jest użycie mocniejszych zabezpieczeń. Taśmy spinające mogą znaleźć swoje zastosowanie również w domu, np. podczas przeprowadzek lub robienia porządków w kanciapie.