Zabiegi w komorze hiperbarycznej

Światowa pandemia pokazało nam, że jednak zdrowie jest najważniejsze. Kiedy na jednej szali znajduje się właśnie ono, a na drugiej kariera, czy pieniądze to bez zastanowienia powinniśmy postawić właśnie na zdrowie i to na nim się w pełni skupić. Obecnie medycyna i technologia jest tak rozwinięta, że bez problemów leczymy takie choroby, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu były nieuleczalne i skazywały człowieka na najgorsze. Obecnie jednak mamy dostęp do tak zaawansowanych metod leczenia, że nie mamy z tym problemów.

Kto powinien wykonywać zabiegi w komorach hiperbarycznych?

komora hiperbaryczna - warszawska cena zabieguPodczas pandemii wiele osób zaczęło bardziej dbać o swoje zdrowie i stan swojego organizmu. Wydawać by się mogło, że na co dzień prowadzimy zdrowy tryb życia i brakuje nam jedynie sportu, jednak z czasem okazuje się, że nie jest to jedyna kwestia, której może brakować w naszym codziennym życiu. Warto jest wykonywać regularne badania, które pokażą nam, czy nie zmagamy się z różnego rodzaju dolegliwościami. Najczęściej dotyczą one układu krążenia oraz układu oddechowego. To właśnie te dwa układy są najczęstszą przyczyną naszych niedomagań. Zazwyczaj po diagnozie zaczynamy leczenie farmakologiczne, jednak warto je wspierać innymi metodami, na przykład zabiegami w komorach hiperbarycznych. W takiej komorze do naszego organizmu dostarczany jest tlen pod zwiększonym ciśnieniem, które zazwyczaj wynosi około trzech atmosfer. Dzięki zwiększonemu ciśnieniu więcej tlenu trafia do naszych płuc, a tym samym do naszego układu krwionośnego. Tlen ma działanie pobudzające procesy naprawcze i regeneracyjne, przyspiesza odnowę komórkową, a także oczyszcza organizm. Warto wiedzieć, że dla osób zmagających się z chorobami układu oddechowego, czy krążenia doskonałym rozwiązaniem jest właśnie komora hiperbaryczna – warszawska cena zabiegu nie jest wysoka, dzięki czemu mieszkańcy stolicy mogą sobie pozwolić na regularne wykonywanie zabiegu. Dokładne parametry przeprowadzania zabiegu ustala lekarz na podstawie wywiadu z pacjentem oraz wykonanego badania.

Zabiegi w komorze hiperbarycznej polecane są osobom chorującym na astmę oskrzelową, niewydolność oddechową, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, czy też mukowiscydozę. Chętnie korzystają z nich również osoby borykające się z problemami z układem krążenia, na przykład chorzy na dusznicę bolesną, czy chorobę niedokrwienną serca oraz niewydolność serca. Zabiegi przeprowadzane regularnie dają naprawdę dobre efekty i pozwalają na prawidłowe funkcjonowanie bez konieczności zwiększania dawek leków.