W co ubrać niemowlaka na zimę?

Chłodniejsze dni i noce nie sprzyjają zadowoleniu niemowlaka. Niewłaściwie ubrany może odczuwać zimno, a tym samym zacznie płakać i krzyczeć. W konsekwencji brak odpowiedniego komfortu termicznego może doprowadzić do przeziębienia się malucha, a to nie będzie dobre ani dla dziecka, ani dla rodzica. Aby temu zapobiec, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednią odzież stworzoną z myślą o najmłodszych dzieciach. Przykładem są między innymi ocieplane kombinezony.

Czy kombinezony ocieplane są komfortowe?

kombinezon ocieplany niemowlęcy na zimęKombinezony zaprojektowane są w taki sposób, aby okrywać całe ciało dziecka, w tym też rączki, nóżki i główkę. Ubiera się je w wygodny sposób, gdyż w większości przypadków mają przyjemne zapięcia. Taka odzież niemowlęca jest odpowiednio elastyczna, a przy tym miękka i delikatna. Dzięki temu dziecko nie będzie miało w żaden sposób ograniczonych ruchów, a wygodny materiał sprawi, że maluszek znacznie szybciej zaśnie. Tkaniny zastosowane w przypadku kombinezonów ocieplanych są nieco grubsze, jednak każda z wymienionych właściwości pozostaje niezmienna. Odzież można zakupić w wielu rozmiarach dla chłopca i dziewczynki. Najczęściej kombinezony dostępne są w pastelowych kolorach z wesołymi wzorkami, jednak wybór jest tak szeroki, że rodzic bezproblemowo może dobrać coś odpowiedniego dla swojej pociechy. Kombinezon ocieplany niemowlęcy na zimę jest odpowiednio ciepły, aby zabrać maluszka na spacer w chłodniejsze dni, nie tylko zimą, ale też jesienią, bez obaw o jego przeziębienie. Nie należy jednak zapominać o ciepłej czapce, rękawiczkach i skarpetkach. Cena kombinezonów jest rozbieżna – różni się w zależności od grubości materiału, jego delikatności, a także designu. Niektóre produkty dodatkowo posiadają futerko, co nie tylko poprawia wygląd kombinezonu, ale również sprawia, że jest milszy w dotyku. Zazwyczaj kombinezony niemowlęce kosztują około 100 złotych. Należy mieć jednak na uwadze, że dzieci w wieku niemowlęcym bardzo szybko rosną, a co za tym idzie, należy pomyśleć o większych rozmiarach ubranek.

Niemowlak nie powinien cały czas siedzieć w domu, nawet kiedy na zewnątrz jest już chłodno. To okres, w którym organizm dziecka musi nabrać odporności i się dotlenić. Zatem wyjście na świeże powietrze jesienią bądź zimą jest wskazane. Przed wyjściem należy jednak upewnić się, że dziecko jest odpowiednio ciepło ubrane. Zaopatrując się w ocieplany kombinezon, ogrzewa się większą część ciała dziecka, przez co nie trzeba martwić się o dodatkowe kurteczki, body czy spodenki dziecięce.