Szybka rozbiórka z mojej perspektywy

Nie tylko chciałem, ale wręcz musiałem w pewnym momencie zdecydować się na rozbiórkę jednego z budynków, którego jestem właścicielem, ponieważ ze względu na kiepski stan dachu oraz wielu innych elementów nie nadawał się on już nawet do remontu, a tym bardziej do wykorzystywania na przykład jako ewentualny magazyn. Jestem teraz pozytywnie zaskoczony realizacją szybkiej rozbiórki przez profesjonalną firmę. Do tej pory szybką rozbiórkę kojarzyłem tylko z błyskawicznym usunięciem konkretnego budynku, a w rzeczywistości jest to coś zdecydowanie więcej.

Czy skorzystałem na szybkich rozbiórkach?

szybkie rozbiórki w pomorskimCelowo zdecydowałem się właśnie na realizacje rozbiórki, ponieważ wiedziałem, że w przeciwieństwie do wyburzania mogę czerpać z tego korzyści. Staje się to logiczne po zrozumieniu tego, w jaki sposób taka rozbiórka jest teraz realizowana. Główna zaleta rozbiórki polega na stopniowym demontażu poszczególnych elementów budynków przy użyciu odpowiednich narzędzi, ponieważ wtedy nie są one uszkodzone i mogą być przetwarzane lub ponownie wykorzystane. Takie szybkie rozbiórki w pomorskim są możliwe. Przetworzenia wymagają na przykład stare cegły, które wchodziły wcześniej w skład mojego budynku, ponieważ po usunięciu zewnętrznej warstwy tynku fachowcy zaczęli stopniowo zdejmować poszczególne warstwy tych cegieł. Przy okazji dokładnie oczyścili je z zaprawy, którą były wcześniej połączone i dlatego mogę je zyskiem sprzedać. Również elementy konstrukcji dachowej i instalacji kominowej były starannie zdemontowane. Tym bardziej że komin w tym budynku był wykonany ze starej cegły. Przy okazji demontażu ścian fachowcy mogli zająć się oknami, które również nadają się do ponownego wykorzystania. Tym bardziej że są to szczelne okna wykonane z tworzywa sztucznego. Inny etap prac polegał na działaniach w poszczególnych pomieszczeniach, ponieważ w łazience płytki trzeba było skuwać, ale ten etap przebiegał naprawdę szybko.

Panele podłogowe oraz deski wchodzące w skład podłóg także zostały skutecznie zdemontowane. Tym bardziej że nie były one połączone przy użyciu żadnych śrub lub innych rozwiązań z posadzką. Płyty kartonowo-gipsowe zostały następnie odkręcone po odsłonięciu miejsc, w których znajdują się wkręty. Parapety w środku i na zewnątrz budynku także zostały oddzielone skutecznie od pozostałych elementów konstrukcji. Pracownicy zgodnie z moimi wskazaniami zajmowali się od razu segregacją poszczególnych elementów i dlatego na placu panował idealny porządek. Szybkość rozbiórki w pomorskim zawsze zależy między innymi od liczby demontowanych elementów.