Szukałem ukraińców do pracy na produkcji

Jestem kierownikiem oddziału dużej firmy produkcyjnej. Produkuje się tutaj głównie wyroby chemiczne. Praca jest ciężka, na trzy zmiany i w dodatku przy niebezpiecznych substancjach. Często mam problemy kadrowe, ponieważ ludzie przychodzą i odchodzą z pracy jak tylko znajdą sobie coś lżejszego. A o to nie trudno. Zacząłem się zastanawiać jak rozwiązać ten problem, ponieważ często miałem przestoje spowodowane brakami personalnymi. Znajomy polecił mi, żeby spróbować zatrudnić do pracy Ukraińców lub innych imigrantów.

Znalazłem Ukraińców do pracy na produkcji

jak znaleźć pracownika z ukrainy na produkcjęUznałem, że jest to całkiem dobre rozwiązanie. Przede wszystkim takie osoby nie boją się ciężkiej pracy, bo przyjechały tu głównie do wykonywania tego typu obowiązków. Po drugie do pracy na produkcji nie jest potrzebna znajomość języka. Dałem ogłoszenie o pracę w lokalnej gazecie, ale większość osób, która zgłaszała się do pracy nie miała pozwolenia i chciała pracować na czarno. Było to wykluczone w mojej firmie. Zacząłem się zastanawiać nad jakimś innym sposobem rekrutacji. Postanowiłem wspomóc się w tym celu internetem. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: jak znaleźć pracownika z ukrainy na produkcję, i zacząłem przeglądać wyniki. Na pewnym forum dużo osób polecało mi, abym skorzystał z agencji pracy tymczasowej. Okazało się, że w okolicy jest nawet międzynarodowa agencja pracy tymczasowej specjalizująca się w wyszukiwaniu i sprowadzaniu pracowników zza wschodniej granicy. To agencja dbała o to, żeby taka osoba miała pozwolenie na pracę i to agencja podpisywała z nimi umowę o pracę i ich ubezpieczała. Ja tylko podpisywałem z agencją pracy umowę współpracy i wybierałem dla siebie pracowników. Uznałem, że jest to dobry sposób na to, aby zatrudnić Ukraińców do pracy na produkcji w mojej firmie. Spisałem sobie dane tej agencji i jeszcze tego samego dnia udałem się tam, aby dowiedzieć się na żywo czegoś więcej o takiej formie współpracy. Od razu zostałem przyjęty. Przedstawiciel agencji przedstawił mi ofertę agencję.Była ona bardzo korzystna.

Za niewielką prowizją agencja pracy tymczasowej znajdowała dla mnie najlepszych pracowników na produkcję. Ja rozliczałem się z agencją pracy, a agencja dbała o rozliczenia z pracownikami, ich pozwolenia na pracę oraz aktualne badania zdrowotne. Jednocześnie miałem wpływ na to, kto rozpocznie u mnie pracę, ponieważ każdą kandydaturę mogłem odrzucić jeśli mi coś nie pasowało. Dużą zaletą takiej formy współpracy było to, że teraz nie musiałem się już obawiać o problemy kadrowe, ponieważ agencja zawsze dbała o odpowiednią ilość osób przysłanych do mojej firmy.