Świeży susz CBD

Na rynku mamy naprawdę spory wybór produktów konopnych z kannabidiolem (CBD), toteż ciężko wybrać ten najbardziej optymalny. Natomiast warto zacząć od tego, który jest tani, a jednocześnie zawiera dużą ilość tej substancji czynnej. Jeśli przyjmiemy takie kryterium, naszym wyborem zapewne będzie susz konopny, czyli nic innego, jak legalna marihuana.

Działanie suszu konopnego CBD

susz marihuanyRóżnica między zwykłą marihuaną, a tą z CBD, jest taka, że pierwszą przyjmuje się w celach rekreacyjnych, a drugą w celach terapeutycznych. Bowiem zwykła marihuana może zawierać od kilku do kilkudziesięciu procent tetrehydrokannabinolu (THC), który w konopiach odpowiada za efekt odurzenia oraz uzależnienie psychiczne. THC jest na tyle silny, że po jego spożyciu nie wolno prowadzić pojazdów ani też obsługiwać maszyn. Natomiast susz marihuany legalnej zawierać może nie więcej niż 0,02% tej substancji psychoaktywnej, co sprawia, że jego stosowanie jest w stu procentach bezpieczne. Ponadto, podkreślić należy, że susz, jaki możemy kupić w sklepach konopnych, pochodzi wyłącznie z ekologicznych upraw. Oznacza to, że w procesie uprawy nie stosuje się pestycydów, herbicydów, sztucznych nawozów oraz GMO, daje nam to gwarancję, że marihuana, jaka trafia w nasze ręce jest produktem najwyższej jakości. Wiedzieć też trzeba iż palenie suszu nie jest jedynym sposobem na jej przyjmowanie, bowiem dużo lepiej sprawdza się waporyzacja. To proces polegający na odparowaniu wszystkich składników czynnych z marihuany za pomocą ogrzewania wysoką temperaturą. Robi to wielką różnicę, bowiem w procesie spalania mamy do czynienia z za wysoką dla marihuany temperaturą, w związku z czym większość składników czynnych ulega utlenieniu zanim zdąży się uwolnić. Natomiast w toku waporyzacji, susz, jest ogrzewany stopniowo, na tyle, że się nie spala, a jedynie odparowuje. Zaletą tego procesu jest nie tylko duża efektywniejsze pozyskiwanie składników aktywnych, ale także fakt iż jest zdrowszy. Jest tak, albowiem nie mamy do czynienia ze spalaniem, a co za tym idzie z dymem – a to własnie on jest nośnikiem toksycznych substancji smolistych i dziesiątek związków rakotwórczych.

Wiele osób zaczyna stosowanie CBD od marihuany i na niej kończy. Bowiem jeśli komuś potrzeba nam bardzo dużych ilości tej substancji aktywnej, nie ma potrzeby, by kupował dużo droższe produkty konopne. Jeżeli chodzi o działanie legalnej marihuany, jest ono bardzo odczuwalne, jednak nie jako odurzenie, a stan bardzo przyjemnego rozluźnienia oraz relaksu.