Solidne kontenery do wywozu gruzu

Wyburzanie starych obiektów poprzemysłowych, zwłaszcza tych które stały przez wiele lat jako całkowite nieużytki, generuje ogromne ilości odpadów, które muszą być zwykle usunięte, zanim prace mogłyby być kontynuowane po wyburzeniu części lub całości obiektu. Stary zakład przemysłowy, który został niedawno przeznaczony do rozbiórki był właśnie jednym z takich obiektów, a wszelkie prace sprawiały nam niemało trudności, zwłaszcza wywóz pozostałości po budynkach.

Kontenery o dużej ładowności

kontenery na gruz - łódźProblemem okazało się przetransportowanie gruzu i pozostałości po wyburzeniu na miejsce utylizacji, które oddalone było znacznie od terenu wyburzanego zakładu. Pozostałości były bowiem nie tylko zdecydowanie ciężkim materiałem, ale również i silnie pylącym, dlatego mogły stwarzać zagrożenie na drodze, i musiały być przewożone w kontenerach szczelnie zamkniętych, których nie posiadaliśmy na stanie. Nie chcieliśmy jednak wynajmować jednorazowo takich kontenerów, gdyż mogło się okazać iż będą one potrzebne podczas następnej rozbiórki, dlatego zdecydowaliśmy się zaopatrzyć we własne. Wiele firm w naszej okolicy sprzedawało szczelne kontenery na gruz – Łódź miała bowiem wiele firm budowlanych, które takowego wyposażenia potrzebowały, więc popyt na nie zawsze był dość duży. W naszym przypadku potrzebne były kontenery wielotonowe, do przewozu na naczepie pojazdu ciężarowego, mogące sięgać ładownością nawet do sześćdziesięciu ton. Te kontenery otwierane są od góry, by łatwiej można było załadować materiały sypkie, gruz i wszelkiego rodzaju odpady budowlane czy rozbiórkowe za pomocą dźwigów hydraulicznych, a podczas transportu były szczelnie zamknięte, więc nie było możliwości by ładunek wydostał się z kontenera na zewnątrz w trakcie jazdy. W przeciwieństwie do zwykłych kontenerów przewozowych, nasze warianty są również odporne na działanie substancji chemicznych i wszelkie mechaniczne uszkodzenia, więc są znacznie lepiej przystosowane do przewozu odpadów pobudowlanych i rozbiórkowych w bardzo dużych ilościach.

Standardowo przeznaczone są do montowania na naczepach samochodów wielotonowych, aczkolwiek równie dobrze mogą być transportowane osobno, na przestrzeni transportowej pojazdu o wystarczającej długości. Posiadają również możliwość zwolnienia blokady burt w celu natychmiastowego opróżnienia zawartości, co zdecydowanie przyśpiesza rozładunek na miejscu docelowym i tym bardziej usprawnia oczyszczanie dowolnego miejsca rozbiórki z pozostałości po wyburzonych obiektach i wyposażeniu.