Skuteczne usuwanie owłosienia

Włosy, które rosną na nogach są dla większości kobiet zmorą, ponieważ trzeba je systematycznie usuwać. Mężczyźni nie muszą się tym martwić, gdyż owłosienie na ich ciele jest uważane jako element męskości, natomiast u kobiet, nadmierne owłosienie jest traktowane jako niechlujstwo. Oczywiście są kobiety, które w ramach buntu przeciw ogólnie panującej modzie, nie golą nóg, ale są one bardzo nieliczne w porównaniu z kobietami, które respektują te zasady.

Jak usuwać owłosienie?

depilacjaDla wielu kobiet poranne golenie nóg w trakcie kąpieli, jest czymś zupełnie naturalnym i traktują to jak mycie zębów. Usuwanie owłosienia jednorazową maszynką do golenie jest szybkie i tanie, dlatego też tak wiele kobiet decyduje się na taką metodę. Jednak na rynku znajdziemy też sporo innych sposób na owłosienie, do których można zaliczyć woski na ciepło i zimno, kremy do depilacji, czy elektryczne golarki. Każdy sposób ma swoje wady i zalety, a tylko jeden ma same plusy i jest nim laser. Laserowe usuwanie owłosienia w Bydgoszczy jest bardzo popularną usługą świadczoną przez wiele salonów kosmetycznych. Kobiety coraz częściej stawiają na wygodę i profesjonalizm, dlatego wybierają sprawdzone i skuteczne rozwiązania. Zabieg laserowej depilacji polega na wprowadzeniu pod skórę wiązki lasera o niewielkiej mocy. Kosmetyczka precyzyjnie naświetla nim wybrane fragmenty skóry, aby działaniu lasera była poddana tylko skóra, gdzie znajdują się cebulki włosów. Do zabiegu należy się odpowiednio przygotować, czyli w dniu depilacji, trzeba wykonać dokładne golenie skóry, która będzie poddawana działaniu lasera. Wynika to z faktu, że wypalanie laserem widocznych włosków może być nieprzyjemne ze względu na zapach. Depilacja z użyciem lasera jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna, dlatego też cieszy się takim dużym zainteresowaniem wśród klientek salonów kosmetycznych. Długość takiego zabiegu zależy od depilowanego miejsca i może trwać od dwudziestu do nawet sześćdziesięciu minut. Aby uzyskać pożądany efekt, należy zabieg powtórzyć.

Ilość wykonanych zabiegów jest uzależniona od rodzaju, grubości i gęstości włosów. Dlatego też panie o ciemnych włosach, muszą się liczyć z wykonaniem nieco większej ilości zabiegów, aby cieszyć się gładką skórą, natomiast blondynki mogą zakończyć depilację laserem już po trzech seriach. Wynika to z faktu, że kobiety z jasnymi włosami mają genetycznie słabsze włoski, które dają się łatwiej usunąć. Jeżeli włosy po pewnym czasie odrosną, to z pewnością będą cieńsze i mniej widoczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *