Rewelacyjne właściwości suszu konopnego

Jednym z bardziej kontrowersyjnych produktów na rynku są konopie, które w ostatnim czasie zostały zalegalizowane w Polsce, jak również w innych państwach europejskich. Dotyczy to przede wszystkim konopi siewnych, które zawierają zbawienne dla naszego ciała CBD, czyli kannabidiol. Można nawet sprostować to, ponieważ jest to grupa ponad 60 związków kannabiodionów, która odpowiada za szereg fascynujących właściwości. Dlatego powinniśmy zainteresować się tym tematem, gdyż może okazać się to doskonałym wyborem również i dla nas samych.

Właściwości legalnej konopi 

susz konopny legalny paczkowanyGdybyśmy zastanawiali się nad zakupem konopnych produktów to powinniśmy wybrać je w sklepie autoryzowanym. Obecnie w takim sklepie dostaniemy  susz konopny legalnysusz konopny legalny paczkowany, przez co będziemy mieć jego większą ilość. Warto też zwrócić uwagę na inne produkty konopne jak maści, balsamy, oleje czy krople. Wiele firm kosmetycznych też korzysta z konopi jako składnika. Dlaczego na przestrzeni lat stały się tak popularne? Ponieważ mają szereg witamin, minerałów i kannabidiol. Konopie siewne nie zawierają też szkodliwego THC, które uzależnia, odurza i działa halucynogennie. Dzięki zawartości CBD wesprze nasze ciało pod innymi względami. Na pewno działa przeciwbólowo, przeciwwymiotnie, a także przeciwzapalnie. Dodatkowo wykazuje właściwości antyseptyczne i neo protekcyjne. To doskonały produkt, gdy chcemy wesprzeć naszą florę jelita, a także złagodzić bóle przedmiesiączkowe. Zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek nowotworowych w organizmie, dlatego też może wspierać chemioterapię. Używa się konopi również przy epilepsji, miażdżycy czy zapobieganiu rozwojowi Alzheimera. Trzeba też wspomnieć, że ze względu na właściwości antypsychotyczne zalecany jest osobom zmagającym się ze schorzeniami psychicznym jak depresja, stany lękowe i nerwice. Warto również zacząć od mniejszych dawek i stopniowo je zwiększać, aż dotrzemy do najbardziej optymalnej dawki dziennej dla naszego organizmu. To bardzo ważne w leczeniu.

Jeżeli chcemy w ciekawy i naturalny sposób wspierać funkcjonowanie naszego organizmu to powinniśmy spróbować produktów z konopi siewnych. Są one nieco kontrowersyjnym produktem, jednak bardzo dobrze oddziałującym na nasze ciała. Dodatkowo nie działa na człowieka odurzająco ani halucynogennie jak w przypadku konopi indyjskiej. Warto przed rozpoczęciem stosowania skonsultować to z lekarzem, a gdy decyzja będzie pozytywna rozpocząć od mniejszych dawek. Stopniowe wprowadzenie konopi jest najlepsze.